Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális a pszichiáter?

Normális a pszichiáter?

Figyelt kérdés

Normális hogy egy óra beszélgetés után (amiből az illető meg se szólalt szinte, csak az anyja beszélt aki végig bent volt vele) a pszichiáter erős antidepresszánst ír fel?

Tiltja ezt valamilyen törvény?



2023. okt. 6. 22:36
A kérdező szavazást indított:
Nem tilos felírnia, de felelőtlenség
Tilos felírnia
Ránézésre meg tudja mondani hogy kell vagy nem
30 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%

Anyu pl elmeseli, hogy az ures tekintetu lelassult, bazi jellegzetes beteg egesz nap alszik, fekszik. Nehezere esik az eves, mosdas, kommunikacio, a kinyitott szem.

Igy a sztorit nem ismerve pl ez egy olyan eset.

2023. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem szólsz meg a beteg, csak az anyja?

Kérdéses, hogy mennyire erős az antidepi, de szerintem okés. A gyereknek lett volna lehetősége beszélni, (ha akart volna) és a nagyon erős depressziót első látásra meg lehet mondani. Ha nem elég a beszélgetős terápiás kezelés akkor jogos, hogy ír fel gyógyszert, amiből amúgy sem írnak fel belőle a küszöbadagnál többet.


Rosszabb lett volna ha egyeltalán nem ír fel semmit.

2023. okt. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%
Attól függ hány éves a beteg. Kisgyerek mellett ok. Nagy “gyerek” mellett meg nem tudom mit keres bent anyuka a pszichiáternél.
2023. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem mert megszólalni.

Nem gyerek már, 19 éves

Kb olyan volt mint amit az első válaszoló ír.

2023. okt. 6. 23:06
 5/18 anonim ***** válasza:
32%
eddig kétszer voltam pszichiáternél, az első azt mondta, ilyen vagyok és nem írt fel semmit, a második meg sem hallgatott csak felírta a kemény gyógyszereket. arany középút? luxus.
2023. okt. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
Igen. Egy 19 éves felnőtt férfi mellé ha beül anyuka, akkor minimum antidepi gyógyszert kell kapnia.
2023. okt. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Azóta tárgytalan is a kérdés, pszichiáter ismerős mondta hogy ennek a dokinak híre van már hogy senkit nem kezel, csak kitöltet egy tesztet mindenkivel aztán antidepivel tömi.


Azt hittem van valami szabály arra hogy kinek írhatja fel és mennyi idő után.

Ha kell egy kis Xanax vagy Fronyó akkor csak kérek időpontot és a "jó" válaszokat jelölöm és már sétálok is ki a recepttel?

2023. okt. 6. 23:09
 8/18 anonim ***** válasza:
33%

"Ha kell egy kis Xanax vagy Fronyó akkor csak kérek időpontot és a "jó" válaszokat jelölöm és már sétálok is ki a recepttel?"


Igen, rosszabb helyeken ez így megy

2023. okt. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Milyen antidepresszánst írt fel mekkora dózisban?
2023. okt. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

A szavazásnál kb olyanok a válaszok, mint a nemzeti konzultációkban: ön egyet ért e azzal, h a bűnösök bűnhődjenek?

A) Igen, maximálisam egyetértek.

B) Nem értek egyet, minden bűnös a bűntől függetlenül legyen szabad ember, még a sorozatgyilkosok és erőszaktevők is!


Nem tilos felírnia és rohadtul semmi felelőtlenség sincs benne és nem csak ránézésre állapítja meg.

2023. okt. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!