Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha már ilyen apró...

Mit tegyek ha már ilyen apró és jelentéktelen dolgok is zavarnak?

Figyelt kérdés

Pár napja voltam körmösnél (műkörmöm van) és én hülye nem vigyáztam és megkarcoltam az egyik körmöm. Rohadtul idegesít és most nézhetem hetekig mire újra megyek...

De nem csak a körmömmel vagyok így. Ha már nem úgy áll a hajam ahogy én szeretném, képes vagyok lemondani a programom és inkább otthon maradok. A szobámban mindig nagyon odafigyelek a rendre, már-már betegesen. Igazgatom a takarót és a párnákat az ágyon, ha már valahol látok egy apró porszememet azt azonnal letörlöm meg ilyenek. Mitől van ez szerintetek és milyen "betegség" ez? Annyira örülnék neki ha ilyen apró-cseprő dolgok nem zavarnának.



2023. okt. 7. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Engem is zavarnak ilyen dolgok.Pl ha nincs kitakaritva az egész lakás minden szombaton( legalábbis hetente 1x stresszel, inkább lemondok egy programot minthogy ne legyen kitakaritva a ház)Múltkor én szeleteltem a zöldséget és véletlen húztam egy csíkot a körmömre ami meglátszik a géllakkomon eleinte zavar majd jelentéktelennek tartom.Nem hiszem hogy ez betegség.Csak szereted ha minden patt és makulat tiszta/ rend.Mánia ennyi szerintem.
2023. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%
Ocd-nek tűnik, de nem vagyok szakértő és nem szeretnélek névtelenül diagnosztizálni, ha nagyon zavar a helyedben felkeresnék egy pszichológust (a legtöbb ember lelkének ez egyébként is jót tenne)
febr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!