Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van olyan, hogy valaki egyszer...

Van olyan, hogy valaki egyszerűen nem szeret élni?

Figyelt kérdés

Gyűlölök dolgozni, nem érdekel semmi, nem látom semmi értelmét, idegesít, hogy mindenhol rengeteg ember van. Nem köti le az érdeklődésem semmi. Már csak fel akarom adni fél éve szedek antidepresszánst és így érzem magam. Már nem bízom a pszichiáterben, gyógyszerekben, senkiben. Nem akarok másik gyógyszert még több mellékhatással csak aludni akarok örökre. Ez mentális betegség vagy egyszerűen csak ilyen ember vagyok?

Depresszió van diagnosztizálva nálam.



2023. okt. 4. 08:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Van diagnózisod arról, hogy amit érzel, az nem egészséges. A gyógyszerezésed nem jó, vissza kell menni reklamálni a pszichiáternek, hogy ez így nem jó. Megfelelő gyógyszerekkel a lelki fájdalmak elmúlnak, elfelejted őket és hirtelen tudsz örülni annak, hogy végre elmúlt a fullasztó hőség, megtalálod a dolgok értelmét...
2023. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Élni nem szeret vagy az életét nem szereti?
2023. okt. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Néha olyan kiüresedettnek érzem az életem, hogy lehetnék valami szép helyen is talán akkor se érezném jól magam. De egyszerűen elegem van ebből a társadalomból, hogy úgy érzem semmire nem vagyok jó. Ebből a testből amit utálok. És gondolom ez az érzés kiterjed az egész életre, hogy semmit nem tudok élvezni...
2023. okt. 4. 16:38
 4/15 anonim válasza:
67%
A gyógyszer önmagában nem tudja ezt megoldani, de előfordulhat, hogy nem vált be, amit a pszichiáter felírt. Érdemes lehet ezt vele megbeszélni, hogy kipróbálhatsz-e mást. Viszont emellett elengedhetetlen a terápia, mindenképpen keress fel egy klinikai szakpszichológust vagy kérj ajánlást a pszichiáteredtől, mert hosszútávon csak a terápiával tudsz változást elérni.
2023. okt. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez csak az èn gondolatom, a gyògyszer nem a problèmàkat oldja meg... A problèmàkat te oldod meg. Vedd sorjàban hol miben lehetnek a gàtjaid, lehetősègeid ès azokat lassan aprànkènt ahogy csak lehet minden erőfeszìtèseddel megoldani/ kihasznàlnk. Màris amire helyezed nap mint nap a figyelmed segìt lassan a depressziòd elmùlàsàban. Nincs olyan hogy nincs eredmèny ha elhatàrozod ès dolgozol rajta.Nem könnű feladat de semmi sem az az èletben! Talàn ìgy van rendjèn.Erre nem èn tudom a vàlaszt! De sajàt tapasztalat amit megosztottam. Leld örömöd Önmagadban! 🙂
2023. okt. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Gyógyszert le kéne fokozatosan rakni, helyette kis hobbikból, sportokból építkezni, amik adnak is valamit nem csak elvesznek, javítják az önbizalmadat, életminőségedet. Én se vagyok egy nagy társasági ember, de ami érdekel, abba feccölök energiát és megéri.
2023. okt. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy érzek mint te, kérdező. Már két különböző antidepresszánst is szedtem, nem találok megoldást. Én azt tervezem hogy elköltözök valami jó messzi országba, ahol más az időjárás, az emberek, a környezet, talán ez segíthet.
2023. okt. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha fél év gyógyszerszedés után így érzed magad, akkor esélyes hogy a gyógyszer nem hatott.

Érdemes lehet változtatni a gyógyszeren vagy teljesen elhagyni (ha nem használ attól még lehetnek mellékhatásai...)


Mondjuk velem volt hasonló (sok évvel ezelőtt), és az escitalopram csak rontott a helyzeten mert még közönyösebb meg fáradékonyabb lettem tőle.

2023. okt. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Hogy minél rosszabbul legyél, hogy minél betegebb legyél, hogy minél több és több gyógyszert szedjél, ez az érdekük!
2023. okt. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 kovacs magdolna2 ***** válasza:
25%

En biztos nem mennek psziciaterhez mert legális drogos leszel ezerféle mellekhatassal, rosszabb mint a marihuána. Ez ilyen szerektől tobb százezer hal meg vagy rokkan le , ajánlom youtibon q pszichiatria q halalipar film megnézéset.

Amúgy meg ha később bajod lesz más jellegű elkonyvelnek pszichés betegnek.

2023. okt. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!