Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi lesz ennek a...

Szerintetek mi lesz ennek a hanytatasnak a kovetkezmenye? többi lent!

Figyelt kérdés

sziasztok szoval az van hogy csütörtökön az iskolapszichologusnal valahogy kiderült hogy hanytatom magam elég régóta (4-5 hónap) aki ezután miutan elmondtam neki egybol felhívta anyát, aki a hazi orvost és holnap megy anya beszélgetésre , de fogalmam sincs hogy mi lesz tovább esetleg van rá esely hogy a pszichiatriara beutaltat az orvos? vagy hogyha igen akkor ott mit fognak csinálni velem?

vagy hogyha nem akkor ennek milyen következménye lesz? kérlek segitsetek minden tanácsot szivesen fogadok vagy ha valaki hasonlo cipoben járt/jár akkor tole is várom ❤️‍ kort nem írhatok sajnos, de lány vagyok



2023. okt. 8. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem, h ezzel egyből beutalnak. Terápia lesz, sok beszélgetés és valszeg jobban oda fognak rád figyelni, h ne tudd magad hánytatni. Hidd el sok év múlva ha rendbe jössz, örülni fogsz. Kitartás
2023. okt. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha kort nem írhatsz, akkor feltételezem, h 16 vagy, vagy az alatti.

A folyamatos hányás miatt tönkre fognak menni a fogaid, a gyomrod, a fél tápcsatornát érinti, ha nem az egészet.

Az anorexia nervosa egyébként sem játék, keress, kérj segítséget

2023. okt. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Keresztlányom így volt tini korában. Pszichológushoz vitték, járt terápiára. Illetve a háziorvos vérvétel és vizsgálatok, mert vészes vitamin és ásványi anyag hiány volt kialakulóban. Ez komoly, nem játék. Minden segítséget fogadj el, a lelki okokat kell kideríteni és azokon változtatni. A rokonomnak önbecsülési problémái voltak, nem látta magát szépnek, elfogadhatónak, szerethetőnek. Szerencsére ép egészséges felnőtt emberré vált, de hosszú fejlődésen keresztül vezet az út.

Anyával azért beszélgetnek el, hogy képet kapjanak arról milyen a családi háttér, milyen problémák lehetnek stb. Veled is beszélgetni fognak. Nem kell félni, csak légy őszinte, segíteni akarnak. Valami van a lelki világodban, ami miatt ezt csinálod magaddal, ezt akarják kideríteni és így tudnak majd segíteni. Bízz bennük és anyukádban is és gyógyulni fogsz.

2023. okt. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

elég nagy önértékelési problemam van, utalom a testemet régen rengeteg bantast kaptam emiatt..

a segitseget meg probalom elfogadni de az a baj hogy egyszerűen nem megy, nem tudom nem csinálni és ez marha nehéz, anyukam se konnyiti a dolgom azzal hogy folyamatosan azota kerdezget meg minden, anorexias nem hiszem hogy vagyok hiszen ők vékonyak, de én viszont nem vagyok az. és egyszerűen fogalmam sincs hogy ezt hogy fogom tudni abba hagyni mert nem megy sehogy sem.

2023. okt. 8. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Rosszul tudod. Az anorexia egy etkezesi zavar, amikor alacsonyan akarjod tartani a testsulyt.

[link]

Rad ez igaz, meg akkor is, ha jelenleg nem vagy csontsovany. A hanytatassal kivansz megszabadulni a bevitt taplalektol.

Psziches betegseg, kognitiv viselkedesterapiat szoktak javasolni.

De szakember majd utba igazit.

Mindent lehet, de akarni kell, nagyon.

Valaszthatsz.

2023. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
tudom hogy mindent lehet csak akarni kell, de egyszerűen már ott tartok hogyha eszek 3 falaltot muszaj hánynom, és olykor van mikor magatol hanyok az eteltol nem is kell meghanytatnom magam, nemtudom hogy mi tevo legyek de jelenleg nagyon felek hogy ebbol sosem tudok majd ki gyógyulni.. már ha ez egyáltalán olyan komoly betegseg mint aminek írják.
2023. okt. 8. 12:44
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

Magadtól nem is fogsz, ez biztos. S annak koporsó is lehet a vége...

Kérjél segítséget! Elsőkörben anyukádtól, aki majd segít keresni egy pszichológust

2023. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a sulis pszichológus azt mondta hogy ide már ő is kevés mindenféleképpen komolyabb szakembert kell keressunk.. de ez nemtudom hogy mit jelent és még mindig félek hogy bekerülök a pszichiatriara
2023. okt. 8. 12:51
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Ez súlyos ez komoly ez veszélyes. De gyógyítható. Mindenki leírta. Egyedül nem fogsz tudni segíteni ezen, de a szakemberek majd segítenek. Annyit már megtehetsz önmagadért, hogy ne parázz. Fogadj szót anyudnak és a szakembereknek mindenben. Évek munkájára lesz szükség,de mindig egy kicsit jobban leszel. Kitartást!!!!
2023. okt. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

várhatóan első körben pszichológushoz küldenek terápiára, ez kb heti 1 beszélgetős alkalmat jelent. esetleg lehet hogy pszichiáter felír valami enyhébb nyugtatót vagy szorongáscsökkentőt - de ezt nem tehetik kötelező jelleggel, szóval ha ellenzed a gyógyszeres megközelítést akkor nem kell hagynod hogy "beléd dikálják"


ellenben ha nem tudsz túllépni ezen a problémán és tovább hánytatod magadat annak elég rossz következményei lehetnek pl a gyomorsav kimarja a nyelőcsövet meg a torkodat, plusz alultápláltság miatt a szervezeted ellenálló képessége is legyengülhet.

2023. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!