Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha kiderül, hogy mentális...

Ha kiderül, hogy mentális betegségem/személyiségzavarom van, belekerül az orvosi aktámba? Akadályozni fog a munkavállalásban is?

Figyelt kérdés

Egyrészről megváltás lesz, ha végre diagnosztizálnak és kezelni kezdenek, borderline-gyanús vagyok, és először mentem pszichiáterhez a visszatérő depressziómmal, korábban folyton terápiával próbálkoztam. Ugyanakkor félek is, mert egész életemben szorgalmasan tanultam, nem esne jól, ha kiderül, hogy még a munkavállalásban is hátrányt okoz (végzős egyetemista vagyok).

Van itt olyan akivel beszélhetek erről?


2023. okt. 9. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem akkor érdemes orvoshoz fordulni, ha a panaszaid jobban zavarnak és akadályoznak, mint a diagnózis a kezelés mellett. Manapság is vannak előítéletek és nem lehet örökké eltitkolni az ilyesmit.
2023. okt. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8%
Hogyne manapság minden figyelem hiányos fiatal self-diagnostized borderline. Elhiszem, hogy jólesne ha valaki foglalkozna veled, de inkább most koncentrálj a sulira, aztán a munkahely meg úgyis leköti az energiáid.
2023. okt. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

2: amint írta a kérdező, jelenleg terápiára jár, és ott felmerült a gyanú, nem a tiktokon látott videó alapján gondolja, hogy borderline. Hála égnek, hogy manapság már nagyobb a tudatosság e téren, és kevesebben szenvednek diagnosztizálatlanul.

Kedves kérdező, a depresszió nyilván nem múlik el magától, azt a pszichiáter tudja, hogy a borderline diagnózis nélkül mennyiben tud segíteni. Nem tudom mit tanulsz, de az üzemorvos alapvetően nem néz bele az eü anyagodba. Annyi, hogy alá kell írnod, hogy nincs eltitkolt betegséged.

2023. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!