Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mit tegyek......

Nem tudom mit tegyek... (Pánikroham plusz megfelelési kényszer?)

Figyelt kérdés

Általánosban, ha 4-est, vagy annál rosszabb jegyet vittem haza anyám folyton azzal "motivált", hogy "ha nem tanulsz jól utcaseprő se lesz belőled, talán kukás. Majd el mész takarítónak.", stb.

Idén lettem 9-es és mostanában nagyon stresszelek, [pánikrohamom hálistennek csak 1x volt (enyhe pánikbetegséggel küzdök már pár éve)]. Úgy érzem, nem illek be az iskolába. Mármint vannak barátaim, a tanárok sem pikkelnek rám, de úgy érzem nem vagyok elég a sulihoz. Folyton stresszelek a jegyeim miatt, úgy érzem, ha egy dolgozatom vagy felelésem, stb nem lesz 5-ös, akkor nem lesz jövőm, nem lesz belőlem semmi. Olyan, mintha az osztályomhoz képest egy analfabéta lennék, pedig nem vagyok rossz tanuló...

A tudatában vagyok, hogy jól tanulok, és hogy nem kéne azt éreznem:, hogy bakker ezt biztos elrontottam, úgy sem fog menni. (Mindenben jó szeretnék lenni és ez eléggé bosszantó, még ha pozitívumként is nézzük.)

Lehet csak az önbizalmammal van gond. De inkább jobbnak látom, ha másokkal is megosztom, hátha valakinek van egy jó tanácsa, amivel tudna segíteni.



(Elnézést, hogy össze vissza hánytam a mondatokat, nem vagyok a szavak mestere...)



2023. okt. 11. 20:18
 1/2 anonim válasza:
85%
Én is ugyanilyen helyzetben vagyok, én felkerestem ezzel az iskola pszichológust szerintem tedd te is ezt sokat tud segíteni, vagy ha olyan kapcsolatban vagy anyukáddal meg a barátaiddal beszélj velük erről, az is tud ezen segíteni
2023. okt. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hali! Majdnem ugyanebben a cipőben jártam. Én viszont kb. úgy 5. osztály után képtelen voltam otthon a seggemen ülni 10 percnél tovább a füzet fölött, az más kérdés, hogy ahogy haladtak az évek egyre inkább "muszáj" volt. Bárki bármit mond, nem lenne szabad, hogy az ember egészségének rovására menjen a suli, főleg ilyen fiatalon. Mivel a jegyeid jók próbálj meg nem rágódni ezen, ha romlanának akkor se, tedd meg amit tudsz és akarsz... nem a jegyei alakítják az embert. Ja és ne hasonlítsd a teljesítményed az osztály- évfolyamtársaidhoz, nem éri meg (tapasztalatból).
2023. okt. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!