Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentálisan beteg emberek...

A mentálisan beteg emberek jelentős része miért agyal sokat az orvosoktól kapott diagnózisán?

Figyelt kérdés
2023. okt. 15. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mert mentálisan betegek
2023. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak a mentálisan betegek. De akiknek egyéb testi baja van azok is sokat agyalnak a kapott diagnozisokon. Én ezt tapasztaltam.
2023. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Pont mert ilyen ez a betegség.

A mentális betegeknek többnyire nem megfelelő a helyzetértékelésük, sem a külvilágra, sem önmagukra vonatkozóan. Így nincs betegségbelátásuk sem .

Legsúlyosabb esetben: hülye a rokon, aki kihívta a mentőt, gonosz a doki, aki gyógyszert írt.

Enyhébb betegség " csak " tépelődéssel, bizonytalansággal jár. Ami épp elég, hogy borzasztóan érezze magát .

Vacak ez, nagyon.

2023. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as! Ez nagyon igaz. Édesanyám is pontosan igy látja a világot, és engem is. Amiért a zavartsága miatt mentőt hívtam rá. Úgy hogy ez pontosan úgy van ahogy leírtad.
2023. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk egy testi baj, mondjuk egy daganat veszélyesebb dolog mint egy személyíségzavar. Ha valaki viszont kap egy diagnózist, hogy mondjuk borderline, próbál elmenni addig másik orvoshoz, amíg nem írnak olyasmit a papírjára, amit könnyebben meg tud emészteni. Nem értem ez miért olyan fontos.
2023. okt. 15. 14:36
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
38%
Mert valahol zsigeri szinten sejtik, hogy nem egészen arról van szó, amit az akadémikus orvoslás állít.
2023. okt. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy a daganatot hogyan lehet össze hasonlítani a Borderline személyiségzavarral?


Nekem a kérdés sem tiszta a kérdező legutolsó hozzászólása után.


Tehát a környezetedben Valakit Borderlineal diagnosztizáltak,de saját maga szerint más a gondja,ezért elment másik orvoshoz?


Nehéz szembenézni egy komoly személyiségzavar diagnózissal.

2023. okt. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nehéz feldolgozni, hogy gond van az agyaddal. Sokszor nem egyértelműek a tünetek. Átfedések vannak személyiségzavarok és tényleges mentális betegségek közt, ráadásul, ha épp tünetmentes az illető, akkor egész jól elvan.
nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!