Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD/Paranoia. Mit tegyek?

OCD/Paranoia. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Folyamatosan romlik az állapotom...

Az alapszitu az szokott lenni, hogy bejön valami gondolat, hogy lehet, hogy ezt vagy azt csináltam, csak nem emlékszem rá valamiért és később baj lesz belőle.

Na most a következő emészt: Évekkel ezelőtt egyetem alatt (akkor sem voltam stabil, pszichiáter + gyógyszer) sokat jártunk inni és bizony berúgtam olykor úgy, hogy órák kiestek. Mielőtt valaki mondaná: már nem iszom jóideje alkoholt.

Most brutálisan bevésődött az a gondolat, hogy mi van, ha bántottam valakit egyik ilyen alkalommal (pl nemi erőszak), csak nem derült ki akármi okból, de valamikor ki fog és akkor

1) Tönkremegy az életem, börtönbe kerülök, bármit is tettem addig, az semmi lesz.

VAGY

2) Esetleg hozzátartozó áll bosszút, bánt, megöl.


Ezen képes vagyok EGÉSZ NAP agyalni, győzködni magam, hogy nem volt ilyen, jogszabályokat olvasni, hogy mi van, ha mégis stb. Szó szerint semmi mással (valódi dolgaimmal) nem haladok.

A halálfélemem (a 2-es pont miatt) önmagában is brutális, de különösen az, hogy józanul sosem bántanék senkit komolyabban (fel tudnak mondjuk cseszni, de na), teljesen énidegen a gondolat, nem tudok azonosulni vele, így azt érzem, hogy nem is érdemlem meg, hogy bántsanak, de mivel nem emlékszem a berúgásokra, így nem tudom azt mondani magamnak, hogy ez nem valós.


Ami a gyógyszereket illeti: Az összes eddig szexuális problémákat okozott és az a gondolat sem jobb, hogy egyszer el sem múlik (PSSD),így azt nem merek szedni egyszerűen...


Pszichoterápia eddig semmit nem segített, pedig azzal sok időt töltöttem.


Ötlet?


2023. okt. 15. 22:37
 1/1 Katonca ***** válasza:
Pedig pont pszichiátert akartam javasolni. De ha azt mondod az nem használt eddig sem, esetleg egy regressziós hipnózissal megpróbálkozhatnál. Akkor talán vissza emlékezhetnél régi tetteidre. Kérdés persze jól járnál-e? Néha jobb a múltat magunk mögött hagyni!
2023. okt. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!