Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nagyon sok minden valóságga...

Ha nagyon sok minden valósággal összeegyeztethetetlen dolog megtörténik rövid idő alatt, akkor hogy győzzem meg magam hogy ilyen van és ne hozzak skizofrén tüneteket?

Figyelt kérdés

Azért kerek itt segítséget mert pszichiáterrel egyszer már beszéltem de ő paranoiát állapított meg és tudtam hogy így lesz.


Nem tudom milyen példát hozzak mert nem akarom konkrétan leírni mik történtek velem…

A lényeg hogy annyi minden összejött és olyan hihetetlen lehetetlen dolgok amik egy filmben is már nevetségesek lennének.


Azt gondolom hogy ezt már nem lehet letudni azzal hogy “van ilyen” és “vannak véletlenek”.

Akkor érzem magam értelmesnek hogy tudom hogy valami van a háttérben és ezt valami irányítja és ilyen nincs a valóságban.

Viszont ennek utána olvastam és nyilván a paranoid skizofrénia meg a pszichózis tünetei jöttek ki.


Legutóbb már az történt hogy elromlott egy elektronikai eszközöm amiről éreztem hogy lesz valami gond és rettegtem tőle de mivel nincs pénzem jelenleg bebiztosítani a dolgot így kénytelen vagyok csak rettegni hogy ne legyen baja, aztán valami olyan történt vele amiről a szervizben sem tudták megmondani hogy mi volt ez…

De ez csak egy volt a sok közül.


Kérdezem én kívülállóktól ha már lehetetlen események sorozata a valóságod akkor hogy ne lásd meg hogy ilyen nincs és valami van a háttérben anélkül hogy egyből skiozfrénnek néznének?



2023. okt. 3. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nos, ennek ezoterikus/spirituális vonatkozása van akkor, nem pedig az, amit a paranoid skizofrének hisznek... véletlenek léteznek, de valójában nem, hiszen már te korábban előkészítettél magadnak mindent. Ne aggódj, ne görcsölj rá a dolgokra! Ez a kulcsa mindennek.
2023. okt. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

1. Bevonzod magadnak valamennyire azt, amitol rettegsz.

2. A vilaglatasod, azaz a szemuveg, amin at nezed a vilagot, szinten meghataroz mindent. A megerositesi torzitas nevu kognitiv torzitas miatt mindig azokat a dolgokat vesszuk eszre, ami a vilaglatasunkat igazolja. Probald meg atkeretezni a dolgokat, hogy mas szemszogbol lathasd.

3. Probald meg megfigyelni a kornyezeted, az embereker ugy, hogy ok nem vesznek eszre. Akkor meglathatod, hogy nem uldoznek teged, mindenki eli az eletet nelkuled is. Pl ulj le egy parkba es csak figyelj, de ne ugy, hogy lassak masok, hogy oket bambulod. Pl egy fa mogul nezd az embereket.

2023. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyebkent par pelda meg erdekelne, en irtam privatot is.
2023. okt. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!