Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van egyre több depresszi...

Miért van egyre több depressziós ember?

Figyelt kérdés
Ijesztően sok köztük a fiatal, és legtöbbjük gyógyszert is szed.
2023. okt. 17. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Addig jó amíg nem érted.
2023. okt. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Mert egyre nagyobb a szerepe az életben az okostelefonoknak és a közösségi oldalaknak.
2023. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szívesen meghallgatom kifejtve is a véleményed!:)
2023. okt. 17. 21:05
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert sz@r az élet.:(
2023. okt. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A csapból is folynak a rossz hírek. A közösségi élet teljesen átalakult. A családok sem olyan összetartóak talán, gyakran a telefon és a tv neveli a gyereket a szülők helyett. A közösségi média totál szétcseszi az önértékelést mindenkiben, lásd pl insta influenszerek “tökéletes” élete.

Igazából én azon csodálkozom, hogy nincs ennél is több depressziós fiatal.

2023. okt. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tönkrement kapcsolatok. Baráti, szerelmi, családi.
2023. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A társadalom, a társadalmi értékek, az erkölcs és az emberi kapcsolatok zuhanórepülése miatt.
2023. okt. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ennek szerintem rengeteg összetevője van. De leginkább ahhoz van köze, hogy mindannyian nap, mint nap látjuk azt, hogy másoknak milyen élete van, hogy másoknak milyen családja van, milyen lakása, hogyan néz ki és a többi. Ez akkora nyomást gyakorol az ember lelki világára, hogy képtelen ezen továbblépni.


Felborultak a társadalmi értékek és követhetetlen a változás mértéke.

Óriási generációskülönbségek vannak jelen. A hétköznapi beszélgetések nagy része az emberek között általában pesszimista hangvételű. Mindenfelől azt látni/hallani, hogy a magyar mentalitás köszönőviszonyban sincs a többi nemzetével.

Szülők-gyermekek kapcsolata és tényleg még rengeteg egyéb dolog.


Hogy kicsit személyesebb legyek, én szülők nélkül nőttem fel, bár ez korántsem takarja a történetem egészét, sőt…

A maradék családtagommal eléggé különböző nézeteket képviselünk, ami sokszor viszályokba torkollik.

Pesszimisták és szűk látókörűek…

Önmagammal is rengeteget vívódom különböző okok miatt. Nem részletezem ezeket, mert naphosszakig tudnám sorolni, hogy mi az ami bánt… de ennek ellenére igyekszem talpon maradni. Mindig próbáltam mások problémaihoz viszonyítani az enyémet, hogy kisebbnek lássam a sajátjaimat, de nem bizonyult jó megoldásnak.


Ezzel nem azt akartam kinyilvánítani, hogy elismerésre vágyom vagy segítségre, egyszerűen csak felvázoltam egy példát. Ismertem másokat is, akiknek voltak hasonló példái és biztos vagyok abban is, hogy még rengetegen vannak rajtunk kívül.


Üdv egy 20-on éves srác, akinek fogalma sincs a mai napig, hogy mit csinál :D

2023. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Média..
2023. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!