Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns segít a...

Antidepresszáns segít a motivációhiányon, kedvetlenségen?

Figyelt kérdés
Dulodet 60 mg-os antidepresszánst szedek 7 hónapja. Azt érzem, hogy a szorongásom javult tőle de a hangulatom nem. Még így is kedvetlen vagyok a napok nagy részében és sötéten látom a dolgokat. Nem találok örömet, érdeklődést a dolgokban. Lehet, hogy el kéne fogadnom, hogy ilyen vagyok? Érdemes egyáltalán próbálkozni ezekkel a gyógyszerekkel vagy ennyit tudnak csak tenni?

2023. okt. 21. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt az orvosnak kell mondani, mert egyáltalán nem biztos, hogy az első gyógyszer hat, másrészt pszichoterápia is kéne, nem lehet csak kémiai úton megoldani a motivációt, életörömet.
2023. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy ez már a második gyógyszer, az előző Scippa volt 10 mg. Tudom, hogy van még csak azt nem tudom érdemes e próbálkozni velük... A terápia meg nem tudom, hogy működne e az én esetemben, hogyan segít az ha elmondom a rossz emlékeimet, attól még ugyanúgy fájni fognak. És azon se tudom, hogy segítene, hogy sajnos nem születtem túl jó külsővel ami nagy hátrány a mai világban. Azon több millió forint segítene amit plasztikai műtétekre tudnék költeni de annyim soha nem lesz, egyedül meg se tudok élni a fizetésemből, a szüleimnél lakok...

Szóval ilyen problémákon nem tudom, hogy segítene a beszélgetés.

2023. okt. 21. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a te dolgod, hogy eldöntsd, hogy hogyan segít, a gyógyszerről se tudod, hogy hogyan segít, sőt még a mosószerről se tudod, hogy hogyan mos. A pszichoterápiának elméleti megalapozottsága, módszertana van. Nem annyi, hogy elmondod, ahhoz nem kell 5+X éven át képzett szakember, ha a 4 fal is elég. Ahogy így leírod, neked kifejezetten kell a pszichoterápia, mert traumáid vannak, önbizalomhiány és téves sémák. Te azt hiszed, hogy a világban kizárólag a szép emberek viszik valamire, holott a sikeresség és a jó külső egyáltalán nem járnak kéz a kézben. Pintér Sándor szép? Aztán mégis kulcsminiszter lett! Mr Bean szép? Aztán mégis rajongótábora van.

Mi akadályozza meg, hogy másik munkahelyet keress nagyobb fizetésért? Most mennyiért dolgozol?

2023. okt. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
250-60 ezer körül keresek. Nincs végzettségem csak érettségi és 1 semmirevaló OKJ. Ennél többet nem is fogok keresni így. Azt jól látod, hogy önbizalomhiányos vagyok emiatt is szenvedek, ez se túl kedvelt tulajdonság. Nehéz érvényesülni az életben ha valaki nem gazdag és/vagy nem jól néz ki. Nem tudok egyszerűen pozitívabban gondolkodni.
2023. okt. 21. 16:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért kell a pszichológus. Magadtól nem is fogsz tudni. A külső tényezőkre fogsz mindent, akkor miből gondolod, hogy egyszercsak megváltozik az élet? Neked kell más szemüvegen át nézni a világra, és aktívan viselkedni. A pszichológus melletted állna ezen az úton. Mi az a semmirevaló okj? De lehet valamirevalót is végezni. Vagy kiegészítő állást keresni még egy százasért, abból már el tudnál költözni.
2023. okt. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Idővel mindenki talál gyógyszert ami rendesen működik neki. Nekem is csak sokadik próbálkozásra jött össze. Az első az működött az OCD-re, de pszichózist okozott mellékhatásnak. Utána nagyon sok semmit nem csinált vagy csak rontott rajtam, aztán egy másiktól megint megőrültem, majd megtaláltuk a megfelelőt.
2023. okt. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!