Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért jön rám mindig az az...

Miért jön rám mindig az az érzés, hogy meg akarok halni?

Figyelt kérdés

Ha történik valami rossz dolog vagy valaki megbánt az jut eszembe, hogy meg akarok halni vagy csak úgy is rámjön ez az érzés, mert nem látom értelmét az életnek. Nem tudom megoldani a problémáimat, mint a többi ember és motiváció sincs rá.

Nem hiszem, hogy mostanában megölöm magam, mert félek a fájdalomtól de ha létezne valami eutanázia akkor lehet elfogadnám. Szedek antidepresszánst egyébként Escitil 10 mg. Vajon elmúlik valaha ez az érzés? Miért van az, hogy másoknak nehezebb helyzetben is több életkedvük van mint nekem? Lehet, hogy csak gyengébb ember vagyok mint mások?



2023. aug. 14. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd az orvosnak, hogy nem használ a gyógyszer. Így értelmetlen szedni. De főleg pszichoterápia kell neked, a gyógyszertől nem lesz motivációd. Menj pszichológushoz.
2023. aug. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy kicsit használ szorongásra, fizikalag kevésbé érzem, sokáig ki se mertem menni a házból most már kimerek csak nem látom értelmét, furcsa filozofikus gondolataim vannak... Akkor lehet nem hat a gyógyszer rendesen?
2023. aug. 14. 16:44
 3/9 A kérdező kommentje:
Elvileg mehetek terápiára majd TB-re, nem tudom az milyen lesz...
2023. aug. 14. 16:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor jön el az ideje? Az jó, csak legyél teljesen nyílt és őszinte a terapeutával. Kivel élsz?
2023. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jövő héten mehetek. Szüleimmel, testvéremmel élek. Az a baj nehezen vagyok őszinte főleg ebben, mert ilyet mondok lehet kórházba küldenek akkor meg megtudja anyukám, már az se tetszett neki, hogy gyógyszert szedek, mert szerinte minden fejben dől el stb. De hiába mondja attól még nem változnak az érzéseim
2023. aug. 14. 17:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogy küldenek kórházba, azt hiszed van ott hely? Még akinek kéne, annak sincs, se orvos. Azt viszik kórházba, aki teljesen konkrétan megtervezte az öngyilkosságot. A terapeuta pont arra jó, hogy azt is megoszthatod vele, amit a szüleiddel nem.
2023. aug. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Remélem igazad van, megpróbálom ezt a terápiát bár nem tudom elképzelni hogyan segít, hogy elmondom mi a bajom, mert akkor utána egy kicsit jobb, hogy valaki meghallgatta de aztán mindig visszajutok a problémák, rossz gondolatok közé.
2023. aug. 14. 17:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Kibeszéli belőled a rossz gondolatokat.
2023. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát az nem lesz egyszerű mert már régóta vannak ezek... De egy próbát megér
2023. aug. 14. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!