Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió állhat a héttérben?...

Depresszió állhat a héttérben? (Lehet picit hosszú lesz, de köszönöm, ha végig olvasod!)

Figyelt kérdés
Július végén elvesztettem a munkám, amit egyébként szerettem, szeptemberben pedig váratlanul teherbe estem. ( Azért váratlanul, mert PCOS-t állapítottak meg nálam és az orvos azt mondta, hogy vagy nagyon nehezen lehet majd gyerekem, vagy csak orvosi segítséggel, így nem fordítottunk kellő figyelmet a védekezésre). A terhesség miatt nem tudtam visszamenni dolgozni, így most a férjem jár el csak pénzt keresni. Én itthon vagyok egyedül egész nap a négy fal között és valahogy egyre lejjebb csúszok. Nincs kedvem felkelni, vagy bármit csinálni, még fürdeni sem. Persze attól megfürdök és a nagyon alap ház körüli teendőket elvégzem, de nagyon nehezen tudom rávenni magam. Van olyan nap is, amikor egész nap pizsamában ülök és nem csinálok semmit. Enni is alig eszek. Teljesen halottnak és közömbösnek érzem magam belül minden iránt. Nem nagyon vannak barátaim, akikkel kimozdulhatnék. A legjobb baràtnőm kilométerekre lakik és állandóan dolgozik, a húgom úgyszintén. Úgy érzem, hogy semmihez nincs energiám. Nem voltam mindíg ilyen. A férjem lustának hív állandóan emiatt, ami rosszul esik, mert nem lustaságból nem csinálok semmit, hanem nincs motivációm sem életkedvem. Nem szeretem, hogy ilyen vagyok! Szeretnék változtatni, de nem tudom, hogyan és nem tudom mi okozza ezt. Nincsenek sötét vagy önpusztító gondolataim sem halál vágyam, vagy hasonlók. Lehetséges viszont, hogy mégis depresszió áll a háttérben?

2022. nov. 29. 17:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió sem egyből vagy feltétlen önpusztító gondolat, hanem ezek amiket leírtál. Ez a kezdete, amikor enyhébbnek számít, és könnyebb kezelni, kijönni belőle. Magyarázd el a párodnak, amiket érzel, és hogy emiatt nem vagy lusta, mondd el, mi játszódik le benned, akkor megérti majd. Nagyon pozitív, hogy szeretnél változtatni, ez azt jelenti, hogy igenis van remény, és segítséggel vagy önmagadtól, nagyobb akaraterővel el fog múlni ez az átmeneti időszak. Teljesen normális érzés, azok után amiken keresztülmentél, s ha ezt elfogadod ,nyitottabban állsz majd a változáshoz. Bármi, amit régen szerettél, vagy kezdj el egy új hobbit, még ha eleinte közömbös is lesz. Ha nem is találkozol barátnőddel, húgoddal, írjatok, beszéljetek egymással, erre biztos jut idő, s jobb lesz a kedved. Írd ki magadból akár egy naplóba az érzéseidet, próbálj kimozdulni, először csak egy kis séta stb. Bármi, amivel eltereled a figyelmedet,segíthet. Relax, egy jó fürdő, finom étel vagy tea, kedvenc zene, film,akármi, amitől boldog vagy. S meglásd, javul a helyzet.:)
2022. nov. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!