Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkos gondolatok esetén...

Öngyilkos gondolatok esetén lehet pszichiátriára bemenni? Vagy csak akkor fogadnak amikor időpontom van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ha nagyon erős szuicid gondolataim vannak,

Meg akarok halni úgy érzem, hogy nem bírom tovább, mit kell tennem?

Pszichiátriára be lehet menni ilyen problémával, vagy tudok valamilyen segítséget kérni?

Volt már korábban két öngyilkossági kísérletem,

És most megint felvágtam a karomat is.

Úgy érzem nem találom a kiutat,

És nem tudok megküzdeni a problémáimmal.

Úgy érzem, hogy nincs már értelme az életemnek.

Mert már annyit küzdöttem, hogy jobban legyek,

De nem. Mindig visszatérnek a depressziós időszakok,

És ugyan azok a problémák újra és újra,

Nincs célom se, nem látom a fényt az alagút végén,

Úgy érzem hogy nekem itt már nincs helyem.

Akartam szerezni gyógyszert, hogy végleg pontot tegyek és lezárjam ezt a szenvedést,

Úgy érzem már magamra maradtam teljesen és nem segít senki hogy jobban legyek. Nem számíthatok senkire.

Pszichiátriai segítséget , anno akkor ajánlottak pszichiáterek amikor kórházba kerültem öngyilkossági kísérlet miatt, akkor kötelezően kellett pszichiáterrel beszélnem.

Jelenleg vagdosáson kívül nem tettem semmit, de már nem bírom,

Ilyenkor nem lehet a segítségüket kérni?


Kérlek csak segítő válaszokat írjatok! Köszönöm szépen, hogy leirhattam a problémát!



2023. okt. 22. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A hazai telefonos lelki elsősegély szolgálatot, a 116-123-at a többi országhoz hasonlóan elsősorban az öngyilkossági krízisben történő segítség nyújtására, a krízis azonnali elhárítására, az elsősegélyre hozták létre.

Vagy marad a pszichiátria.

2023. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
29%

Kedves kérdező!


Ha szeretnél beszélgetni írj!

2023. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp hívd fel a lelkisegély szolgálatot! INGYENESEN, BÁRMIKOR hívhatod őket. Segítenek neked. Ha krízis van, akkor hívnak neked mentőt és bevisznek az osztályra. Leginkább erre lenne szükséged, mert ott figyelnek rád egész nap. De ha besétálsz a legközelebbi kórházba ahol van pszichiátria és elmondod, hogy nagyon rosszul vagy, azonnal segítségre van szükséged, akkor NEM hajthatnak el. Befektetnek és segítenek neked. Kapsz antidepresszánst majd, és 2-3 héten belül jobban fogod érezni magad.

Ha öngyilkosságot említesz, akkor előbb a rendőrök jönnek ki hozzád, hogy szóval tartsanak, megnyugtassanak. Melletted maradnak amíg kijönnek a mentők érted. A lelkisegélyesek is a vonalban maradnak veled amíg meg nem érkezik a segítség.


Ne csinálj semmi hülyeséget addig se. Hidd el, a gyógyszerek segítenek, visszaadják a régi önmagad. Én is küzdöttem szuicid gondolatokkal, voltam extrém mély depresszióban, kórházban is voltam. MINDIG van segítség, csak most a helyzeted miatt be van szűkülve a tudatod és nem látsz más opciót.


Kitartást és hidd el, hogy van benned elég erő, hogy felhívd a 116-123-at vagy a 104-et.

2023. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!