Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet kérni, hogy befekhessek...

Lehet kérni, hogy befekhessek a pszichiátriára 2 hétre (depresszió, öngyilkos gondolatok, alkoholfüggőség miatt)?

Figyelt kérdés

Most fogok pszichiáterhez időpontot kérni.

Majd ha megyek hozzá, kérhetem, hogy befekhessek a pszichiátriára?

Vagy ezt lehet hogy magától is javasolja, ha ezeket a problémáimat felsorolom?

Ott tudnának segíteni, hogy jobban legyek?

Alkohol miatt azért lenne jó,

Mert jelenleg alkoholistával élek együtt és kocsmában dolgozom, ebben a környezetben szinte lehetetlen letenni az alkoholt,

Az a gondolatom, hogy ha két hétre befekszem, talán segít elindulni a leszokásban.

És az alkohol probléma mellett a pszichés problémákat is jó lenne kezelni.



2023. okt. 19. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az öngyilkos gondolatokat elmondod, akkor lesz lehetőséged befeküdni
2023. okt. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Pontosan mit gondolsz, mi fog történni odabent?
2023. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alkoholfüggőség ennél sokkal komplexebb folyamat, 2 hét az kb. semmi, pláne ha utána visszakerülsz ugyanabba a környezetbe ahonnan jöttél. Jelen esetben az alkoholista lakótárs és a kocsma, mint munkahely.



Ez úgy működhet, hogy befekszel, de 2 hét múlva új lakásba mész és felmondasz a kocsmában. Így még van esély ezzel valamit kezdeni, de azért így sem lesz egyszerű.

2023. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert még nem feküdtem be,

De ha tudjátok, tapasztalataitpk alapján, hogy milyen bent a pszichiátrián, hogyan telnek ott a napok, segít e valamit, akkor szívesen olvasom, írjatok le nyugodtan.


Nem a zárt osztályra gondoltam befeküdni, hanem a nyílt osztályra.

2023. okt. 19. 10:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki veszélyeztető állapotban van - ebbe az öngyilkossági hajlam is beletartozik -, az zárt osztályra kerül. Gyógyszeres kezelést kapsz, amit nem utasíthatsz el. A kezelőorvosod megpróbál felállítani egy diagnózist. Terápiás fogalalkozásokon kell részt venned.

Nyilván nem fogsz teljesen rendbe jönni néhány hét alatt, de vissza tudnak hozni a tönk széléről. Teljes életmód- és környezetváltásra lenne szükséged.

2023. okt. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!