Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniára örökölt hajlam...

Skizofréniára örökölt hajlam bármely életkorban előjöhet?

Figyelt kérdés
Van egy nő, 33 éves. Az édesapja skizofréniás volt, gyógyszerrel kezelték, de otthon maradhatott. Nem volt az a "durva" eset. Az említett nőn kb 2-3 éve lehet tapasztalni fura dolgokat, grimaszolgat, össze-vissza nézeget néha, nagyon változékony lett a viselkedése, legyintget kezével, rángatózik néha, meg ilyen furcsaságok, és mindez a semmiből. Lehet ez ennek a következménye? Illetve tovább tudja a gyereke örökölni tőle?
2023. okt. 24. 13:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, azt mondja volt régen kivizsgáláson ahol azt mondták nincs semmi gond. Namost ez kb 10 évvel ezelőtt volt. Azóta változhatott ez?
2023. okt. 24. 13:38
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

amiket leírtál, az nem annyira a skizofrénia tünete.

viszont örökölhető (aztán persze más tanulmányok meg pont ezt cáfolják, azaz ebben sincs teljes egyetértés).

DE HA ÖRÖKÖLHETŐ IS, a %-os arányt csak tippelni tudják. azaz kb bármi megtörténhet,

2023. okt. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Unokára öröklődik, illetve a gyermek lelkileg sérülhet ha skizofrén nevelte
2023. okt. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért csak unokára öröklődik?
2023. okt. 24. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

Nekem ezt mondták,több helyen is, hogy ez második generáción át öröklődhet.de nem törvényszerű hogy akkor fog is. Anyukám volt az, én kivizsgáltattam magam, rendben vagyok.


Skizofrénia fiatal felnőtt korban megjelenik amúgy

2023. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Apukám volt paranoid skizofrén, nálam 38 évesen kezdődtek a tünetek.
2023. okt. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Legtöbbször kamaszkorban vagy fiatal korban jön elő, de előjöhet máskor is. Az illető nő most van abban a korban, ami veszélyes lehet skizofrénia szempontjából. A hajlam öröklődhet, de ez még nem ítélet.
2023. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#6, mik voltak a tüneteid?
2023. okt. 24. 22:41
 9/9 anonim ***** válasza:

A hajlam öröklôdhet, nem csak unokára. Ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül elô is jön.

Fiatal felnôtt korban kezdôdik leggyakrabban, de igazából bármikor elôjöhet, akár idôs korban is.

2023. okt. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!