Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 24 éves férfi létemre xanax...

24 éves férfi létemre xanax függő vagyok?

Figyelt kérdés

Egész kisebb korom óta vannak ilyen pszichés gondjaim, szorongás, folytonos lehangoltság stb...

Pár éve xanaxot szedek rá, nem viszem túlzásba, reggel meló előtt 0,5, este pedig 1 mg.

Nem vagyok az az otthon ülős típus, hétvégén haverokkal megállás nélkül megyünk valahová, mozi, koncertek stb stb...

De egyszerűen hogy én valahol jól érezzem magam, vagy el tudjam magam engedni ahhoz muszáj bevennem, nélküle szorongok, kisebbségi érzetem van, olyankor nem szívesen megyek emberek közé.



2023. okt. 24. 14:06
 1/4 Szabó.Jani ***** válasza:
Szerintem első körben keresd fel a háziorvost, aztán pszichiátert / pszichológust. Ők majd segítenek, h gyógyszer nélkül is jók legyél. Mindent bele, sok sikert!
2023. okt. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el a gyógyszered betegtájékoztatóját.

Mint minden pszichotikum, a Xanax is függőséget okoz, és te már éppen elég régóta szeded ahhoz, hogy nálad ez a függőség már stabilan kialakult.

Pszichiátriai szakrendelésen meg lehet próbálni egy leszoktató kezelést, de készülj fel rá, nem lesz egyszerű menet.

2023. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
73%
Tedd rendbe a táplálkozásodat és a bélflórádat. Egy egészséges emésztőrendszerben mintegy 1800 baktériumfaj tenyészik és teszi a dolgát. Pl vitaminokat, enzimeket, hormonokat, neurotranszmittereket termelnek. Ha néhány faj kipusztul,márpedig a mai táplálkozás mellett ez borítékolható, egy rahedli mentális gebasz lesz (illetve már most) a társad.
2023. okt. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nagy adag.

Rövid ideig szedett 0.25mg már elvonási tüneteket okoz.


Az elvinási tünetek nagyin súlyosak lehetnek.

Remegés, hányás, izomgörcs, migrén, szívmegállás stb.


A benzok vagyis a xanax elvonása az egyik legerősebb és akár 2-3 évig eltarthat.


Viszint a hosszú távon szedett xanax elbutulástól az egyéb agyibzavarokon át számos bajt okozhat.

febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!