Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 24 éves fiú létemre rettentően...

24 éves fiú létemre rettentően gyenge vagyok lelkileg, könnyen megsértődök, magamra veszek apróságokat, és emiatt a kapcsolataimban sokszor másodhegedűs szerepet töltök be. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Amig nem vagyok szerelmes, meg amig nem félek hogy mi lesz ha vége, addig tök normálisan viselkedek, majd amikor már nagyon belemélyedtem, minden kis dogon megsértődök kiakadok, és van hogy fel is fújom. Utána persze totál kivagyok, nem tudok aludni, rettentően rosszul érzem magam. Milyen betegség lehet ez, és hogy lehetne kezelni?

2015. jan. 30. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezdj el valamilyen küzdő sportot ahol gondolkodásmódot is tanítanak. Nekem rengrteget segített
2015. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt a dolgot, sajnos saját magamról is, és a környezetemben is van sok ilyen ember.

Nekem pszichoterápia segített, megértettem, hogy amin meg szoktam sértődni, az nem nekem szól. De ezek olyan mély, tudattalan, gyerekkorból származó dolgok, hogy egyedül szerintem lehetetlen feldolgozni. Nekem legalábbis 40 évig nem sikerült, úgyhogy el is csesztem pár kapcsolatot.

Amúgy nem betegség, "csak" személyiségzavar okozza az ilyesmit. De ugyanúgy lehet kezelni, egy jó pszichológus rengeteget tud segíteni.

2015. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!