Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a tartós megoldás?

Mi lehet a tartós megoldás?

Figyelt kérdés

Változó a hangulatom, de még a jobbik is elég borús. Örömtelen, kedvtelen, bús, pesszimista ember vagyok vagy 10 éve már, pedig még csak 40 elején járok. Szép, egészséges családom van, igaz, nem nagy szerelemből lett, de elvagyunk. Depis vagyok "igazoltan" vagy 10 éve már, ez 2018-ba csúcsosodott egy baráti haláleset kapcsán, amikor a doki szerint pánikrohamaim (is) voltak; én nem éreztem annak. Hullámokban hallottam, "belassulva" láttam, zsongott a fejem, alig tudtam aludni, akkor is felszínesen. Rexetint írt, azt szedtem 10 mg-ot 1.5 évig, s mikor már nem voltak tünetek, ellenben kiégettnek, érzelmekre képtelennek éreztem magam, elhagytam a szert fokozatosan, 2 hét elvonási után tök jól voltam.. egy fél évig. Utána sztem visszaestem vmelyest, neki voltam keseredve, éjjel vagy 20 részletben tudtam úgy-ahogyan pihenni, majd triptofánt szedve az alvás már nem gond, de a hangulatom igencsak változó, memóriám rossz, nem tudok tervezni, csak élem a napokat egymás után.

Szorongást érzek alapból, túlparázok, túlreagálok dolgokat, aggódom a jövő miatt, h elcsesztem a dolgaim, h nem jól alakulnak, h mi lesz, hogy' lesz.. Úgy érzem, nem jól, nem helyesen élek, másként kellene, többre-jobbra lennék hivatott, de képtelen vagyok változtatni. Ingerlékeny, önző embernek tartom magam olykor, máskor úgy látom, mások is ilyenek, mi van ebben..

Régebben nagyon szerettem pl. a kutyákat, néhány éve inkább irritálnak, főleg a sajátom. Szenvedélyem volt a motorozás, manapság inkább nem motorozom, nehogy baj legyen.

Hajlamos vagyok lelkesedni, aztán néhány nap múlva már nem érdekel az adott dolog.

Mi lehet ez? Kiégtem. Nem találom magam?

Mintha nem lenne öntudatom. Talán a szorongás az oka mindennek?

Ha nem szoronganék, el tudnék indulni az utamon, jobban figyelnék a körülöttem lévőkre? Azokra, aki megérdelmik. Ugyanis látszólag figyelek mindenkire, de a hozzám közel állókra is csak felszínesen. Nem tudok jó apa sem lenni, úgy érzem, nincs meg hozzá a türelmem, figyelmem.

Mi hozhatna pozitív változást?



2023. okt. 24. 17:31
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!