Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia gyógyulás?

Anorexia gyógyulás?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kórházba kerültem anorexia miatt, de kiengedtek és csak járóbetegként megyek vissza és járok terapeutákhoz meg pszichiátriára. Hetente szoktak ülések lenni, azonban nem érzem úgy, hogy segítenének. Nem szeretnék újra kórházba kerülni, ezért próbálok többet enni, de nem igazán sikerül. Ha meg mégis akkor egy-egy alkalommal túlevés lesz a vége, ami következtében napokig nem vagyok képes normálisan enni. Nem tudom mi lenne az ami segíthetne jobban elindítani a gyógyulást, mivel igaz csak egy hónap telt el, de egyelőre inkább csak rosszabb lesz, mint jobb. Tudom idő kell hozzá, de azt hittem a megfelelő szakemberekkel ilyenkorra már lesz haladás.

A pszichiátrián megvonnak tőlem dolgokat (programok, edzés, személyes tárgyak - persze ezeket szülőkkel egyeztetik), ha nem érem el a kívánt súlyt vagy nem teljesítem a feladatot amit előírnak. Kicsit beszélgetünk, áttekintjük az elmúlt egy hetet, de ennyi. Ezen kívül nem tudnék olyat mondani, ami kifejezetten irányt mutatna/segítene jobban lenni.


Javulni fog ez így egyáltalán? Szeretnék felgyógyulni az anorexiából, de nemtudom mihez kezdjek és hogyan :/



2023. okt. 25. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Muszaj belásd hogy mennyire beteg vagy es a halál szélén vagy. Barmikor összeeshetsz es össze omlik a keringés.

Amíg azt hiszed, hogy másokért kell egyél meg jutalompontokért, addig nem fogod fel, hogy beástad magad a sírba es a szerveid bomlanak fel.

Döntsd el hogy elengeded ezt a betegséget.

Egyaltalan mi hozta ki? Mi volt az a trauma , ami előhozta ezt a meglévő hajlamod?

2023. okt. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon rossz az orvosi hozzáállás az anorexiához. Nem pont anorexia, de evéssel kapcsolatos bajaim nekem is sokáig voltak. Próbáld ki a ketogén étrendet, esetleg a húsevőt, egy új világ nyílhat ki. Optimalizálja a testösszetételt, így lelkifurdi nélkül lakhatsz jól. Végre, negyven fölött elértem h az evés és élelembeszerzés, főzés ne stresszforrás, hanem örömforrás legyen. Volt a koleszban testképzavaros, anorexiás barátnőm, úgy sajnálom h akkor ezeket nem tudtam, magamon sem, rajta sem tudtam segíteni.
2023. okt. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Elsőnek - Igazából pontosan nem tudom mikor kezdődött, de sose voltam képes elfogadni magam, kiskoromban és most is mások és a saját családom is ítélkezik és megjegyzéseket mond a külsőmre és belsőmre egyaránt. Sose szerettem igazán magamat, de ezek nagyon rontottak rajta így egy éve kb elkezdtem edzeni, diétázni, hátha megszeretem önmagam és a családom is engem. Aztán valamikor később már nem csak ez volt a lényeg, hanem anorexiás lettem és szinte már semmit se ettem és a mentális egészségem is tovább romlott.


Kettesnek - Utána nézek annak az étrendnek, hátha bejön. Sajnálom, hogy régen nem sikerült, de én most köszönöm a segítséget és a választ

2023. okt. 27. 18:10
 4/5 anonim válasza:
Egy kerdes. Hol voltal pszihiatrian?
nov. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A lányom most kezdte a pszichiátriai kezelést. Nagyon szigorúan veszik. Nekünk azt mondták, ha ki is engedik, akkor is rendszeresen ellenőrzik. Ha fogyni fog a kezelés után, akkor újra az osztályra kerül. Mennyi ideig kezeltek? A lányomnak 2-3 hónapot mondtak minimum, ha az átlagot nézzük.
jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!