Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatokat okozhatja...

Kényszergondolatokat okozhatja stressz, szorongás, trauma?

Figyelt kérdés

Elég nehéz időszakon vagyok túl az életemben, tavaly szeptemberben lett vége a két éves kapcsolatomnak amiben nagyon nem éreztem jól magam, kikészültem ezért fél évig szedtem frontint. Nem nagy dózisban így most március elején sikerült az akaraterőmmel teljesen elhagyni.

Sajnos alapjáraton is nagyon szorongós vagyok, most pedig diplomázni fogok tele vagyok olyan dolgokkal amik rátesznek egy lapáttal e mellett nyáron is megbántott egy fiú, voltak dolgok amik levittek az életről.

Mostanában úgy egy hónapja olyan gondolatokkal küzdök amik nyomasztanak mert minél jobban ki akarom verni a fejemből annál erősebben visszatérnek. Ezek olyan gondolatok amik nem én vagyok ezért félek tőlük és bepánikolok egy idő után.

Gyerekkoromban is sok nehéz dolgon estem túl amik fájtak a lelkemnek.

Gyógyszert nem szeretnék szedni újból, Isten ments. Természetes módon szeretném leküzdeni.

Abban bízom ha végzek a sulival, találok egy párt magamnak akkor elmúlik mert sose állandó csak amikor rosszabb a hangulatom.


2023. okt. 28. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne okozhatná. Ha nincs valami más agyi elváltozás, akkor már csak stressz/trauma, amire gondolni kell. De lehet, hogy szükséged volna valamilyen gyógyszerre, nem feltétlenül a Frontin (antidepresszáns) a legjobb választás. Pszichiáter ÉS pszichológus tudna segíteni. Fontos lenne az orvosi diagnózis, hogy egyéb betegségeket ki lehessen zárni az okok közül.
2023. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igazából a szorongás a kulcsa a dolognak. Csak egy ördögi kört alkot, mert a szorongás a táptalaja az OCD-nek, ha pedig az OCD megjelenik akkor már amiatt - is - van jelen a szorongás.

Amúgy pontosan mik a tüneteid, gondolatok, vagy vannak cselekvések is? Sajnos én is benne vagyok, ha gondolod beszélhetünk róla, akár itt, vagy privátban, illetve van egy FB csoport is, ahol szintén vannak sorstársak ha érdekel azt meg tudom adni, csak nyilvánosan nem szabad valamiért linkelni.

2023. okt. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem is sok a kényszeres gondolat - amiből jön a pánik roham..Akár az hogy valakit bántok csak úgy..

Igazából utána mindig tudom hogy kényszeres volt, nem volt értelme, de akkor nagyon gáz..

2023. nov. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!