Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell elképzelni egy...

Hogyan kell elképzelni egy nárcisztikus személyiségzavarban szenvedő embert a valóságban?

Figyelt kérdés
Hiszen a tipikus tünetek alapján eléggé feltűnő jelenségek. Hogy tudnak így a mindennapokban létezni? Van stabil baráti körük, aki ezt elviseli és/vagy nem figyel fel rá? Azt tudom, hogy elvileg vannak rejtettebb formái, mint a csábító, ők mindenkivel szemben álarcot viselnek és még a (baráti) környezetükben is el tudják játszani, hogy nekik semmi bajuk nincs?

2023. okt. 29. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Önző, hiú, manipulatív.
2023. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Egy nárcisztikus akkor szenved, ha el akar vele érni valamit...
2023. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Ő a világ közepe. Ha van itthon egy adag kenyér és te most jöttél ki a kórházból, és mozdulni sem tudsz, ő akkor megeszi azt az egy adagot és megy dolgára. Nem gonoszságból, hanem mert eszébe sem jut a másik.

Ha bármiben nem értesz vele egyet, azt személyes sértésnek veszi, aztán mikor belátja, akkor másoknak, mint saját ötletét adja elő, akár úgy is, hogy te jelen vagy.

Ő semmiben nem hibás. Ha elfelejtett valamit, akkor te vagy a hibás mert nem szóltál. Ha elrontotta, akkor mert te zavartad közben. Mivel ő nem hibázik, ezért bocsánatot sem kér soha.

Ha ideges, kiabál, durván beszél, az azért van, mert te váltottad ezt ki belőle.

Őneki kell lennie a társaság középpontjában. Ha ez nem így van, akkor menjünk haza, nem érzi jól magát.

Imádja produkálni magát. Ha szól a zene valahol, tuti elkezd táncolni (tud), hogy minden szempár rászegeződjön. Ha én nem akarok hülyét csinálni magamból, akkor megsértődik, és napokig rossza a hangulata.

Ha mondandója van, mesélhetnéke, akkor mindenki csöndben , érdeklődéssel hallgassa őt végig. Te tőmondatokban mondd el a lényeget, mert igazából őt ez nem érdekli.

Nem érti, hogy mi a baj vele, hisz ő a legjobb ember, nem iszik, nem dohányzik, ha őt elhagyják akkor azok olyanok, mint a kutyák, akik jó dolgukban vesznek meg.

Ő A FÉRJEM.

2023. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Ne akard megismerni, pokol
2023. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy vettem észre, hogy az ilyen embereknek nincsenek mélyebb kapcsolataik. Csak felszínes ismeretségeik vannak. Eleve felszínes emberekkel veszik magukat körbe, akik nem figyelnek rájuk igazán. Így ezek a "barátok" észre sem veszik a nárcisztikus vonásokat. Ha meg mégis, akkor eltávolódnak a nárcisztikustól. Vagy a nárcisztikus szakítja meg velük a kapcsolatot, ha "érzi a lebukás veszélyét". Ahogy én látom, az ilyen nárcisztikus emberek ismeretségi köre folyamatosan változik, a családtagokon kívül nem nagyon vannak stabil pontok az életükben. Mindez az extrovertáltabb nárcisztikusokra jellemző. Az introvertáltabb nárcisztikusok szép lassan elüldöznek mindenkit a viselkedésükkel és végül magukra maradnak.


Én csak az emberi kapcsolataikról írtam most. De a nárcizmusról, az ilyen emberek gondolkodásáról és viselkedéséről egy több ezer oldalas lexikont lehetne írni... (A 3-as nagyon jól összefoglalta a lényeget szerintem.)

2023. nov. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
20 méterről kiszagolom az ilyen férget. Van valami rendkívül tenyérbemászó kisugárzásuk. Egyszerűen már első látásra taszító. Ha pár ilyen szemetet már sodort eléd az élet, akkor kapásból fel fogod ismerni, még mielőtt megszólal.
2023. nov. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Nem mindegy hogy a párod nárcisztikus vagy a szüleid azok. Egy kapcsolatból kitudsz lépni bármikor. A szüleidet elkell viselned ami nagyon nehéz. Ugyanis hatalommániás, kontrollmániás emberek akik annak örülnek ha eltudnak nyomni másokat. Semmi empátia nincs bennük mások iránt, gonosz, gerinctelen emberek. Amelyik feltűnő az a grandiózus nárcisztikus. Ennél rosszabbak a rejtett nárcisztikusok, némelyik még a szakembereket is hülyére tudja venni. Nekem apám volt az. 18 évesen szülinapomon leléptem. Ha tehettem volna már 10 évesen menekültem volna. Tudta hogy 18 éves koromig ő a gyámom és nem tudok csak ugy lelépni, ezzel élt vissza és egész gyerekkoromban terrorizált érzelmileg, megalázott. Én még a gyámügyre is bementem segitséget kérni. A gyámügyes aki kijött meg elmagyarázta nekem hogy tök rendes apám van, velem van a probléma. Ha egyet ismersz akkor ismered az összeset.ugyanazt csinálja mindegyik. Lejárat, megaláz, provokál, manipulál. Én simán megmondom egy nárcisztikus emberről hogy az vagy nem. És igen a közeli barátaik előtt is megjátszák a normálist. Csak a család tudja.
nov. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!