Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok megbolondultam?

Mit gondoltok megbolondultam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azzal kezdeném, hogy alapvetően szorongó típus vagyok. Stresszesebb időszakokban, mint például most is, sokkal nehezebben élem meg a mindennapokat és jóval érzékenyebb is vagyok. Mint a nyugodt, zökkenőmentes időszakban.

Jelenleg az egyik legnagyobb stressz forrás az életemben az anyagi és egzisztenciális kérdés, szülők segítése, saját magam fenntartása stb... Mivel jelenleg sajnos 180 fokos fordulatot vett az életem munka és anyagi szempontból, így nehezen viselem ezt a stresszes időszakot.


Igyekszem magam lefoglalni és pozitívan a jövőre tekinteni, nem adom fel, járok rendszeresen társaságba, akkor is, ha nagyon nehezen indulok el, mert tudom, hogyha bezárkózom és befelé fordulok, attól nem lesz semmi jobb. Próbálok sportolni is, lehetőségemhez képest főleg a szabadban tempósabban sétálok. Ez általában segít, ilyenkor jobban eltudok lazulni és a jövőre, a megoldásokon gondolkodni.


Most jönne az a rész, ami miatt írtam nektek.

Láttam, az egyik közösségi médiában egy rövid videót, melyben egy férfi arról beszélt, hogy ilyen olyan földönkívüliek vannak köztünk stb meg látott valakit, csak úgy eltűnni az utca sarkon mindenféle előjel nélkül stb, tehát eléggé irreális és lehetetlen dologról beszélt. Úgy gondolom, hogy ez eléggé szürreális és nem hiszem, hogy bármi ilyesmi megtörténhetett volna.


A probléma az, hogy miután ezt megnéztem, először mondjuk úgy, hogy még meg sem érintett, aztán jött egy gondolat, hogy mi van, ha igaza van, vagy mi van, ha mostantól én is ezt fogom gondolni? stb stb.. S ez annyira megrémisztett és olyan szinten elkezdtem szorongani, hogy én is ezt fogom gondolni, meg el is fogom hinni, aztán én is bolond leszek vagy mi van, ha az vagyok, vagy mi van, ha skizofrén vagyok? Tehát mindenféle buta gondolat, mindez úgy, hogy tisztában vagyok a félelmem irracionalitásával, még is félelmet gerjeszt bennem, akkor most, hogy is van ez?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2023. nov. 1. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Ne rongáld magad hülyeségekkel, van anélkül is elég bajod.
2023. nov. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj, nem leszel ettol skizofren. Tapasztaltam en is hasonlot, nekem is maganeleti gondjaim voltak, keresetcsokkenes es munkahely elvesztese, kozben ratalatam a neten epp egy paranoid skizok altal irt portalra, ami a szervezett zaklatasrol szolt... ami amugy nem letezik, csak az o vilagukban. Abban az idoben mentalisan labilis, szorongo es erzekeny voltam, emiatt en is reszben elhittem az ott leirtakat, de par honap mulva belattam, hogy mekkora baromsag.

Persze en is feltem ettol, hogy megorultem, de nem. Inkabb azt mondanam, hogy nagyobb lelki trauma eseten az emberi psziche annyira meggyengul, hogy kepes minden hulyeseget elhinni, konnyen befolyasolhatova valik. Ezert fontos, hogy ne nezz/olvass mostanaban konteos hulyesegeket.

2023. nov. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszokat!
2023. nov. 1. 16:56
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy szorongsz a jövőddel kapcsolatban, úgy a tudatalattid egyre inkább biztonságra vágyik. Biztonságot pedig leginkább az ad, ha kiismered és otthonosan mozogsz a környezetedben. De ha lelked alól kihúzod a szőnyeget, elkezd magának új világot alkotni. Ilyenkor fogékonyabbak vagyunk a meghökkentő gondolatokra, amik lehetnek tévesek is, szelektálni nehéz dolog. Jöhetnek az irracionális gondolatok, összeesküvéselméletek, téveszmék, babonák, kognitív torzítások... Mind emögött a tudatalatti törekvése áll, hogy újra otthonra találjon a világban. Pataki Attilát is egy magánéleti krízis után kezdték elvinni az ufók, nem véletlenül.

Megbolondulni nem fogsz, de pl simán beszippanthat egy összeesküvés elmélet.

Inkább valamilyen közösségi élmény adja meg az otthonratálalás élményét, mint néhány meghökkentő gondolat.

2023. nov. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!