Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter komolyan veszi,...

Pszichiáter komolyan veszi, ha az embernek öngyilkos szándéka (terv) miatt kér segítséget? Vagy haza küldi? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Mennyire veszik ezt bent komolyan? Befektetik ilyenkor a krízisben lévő embert?

Olvastam hivatalos cikkeket, hogy amennyiben annyira beszűkült tudatalatállapotban van, hogy csak az öngyilkosságról tud beszélni semmi másra és egyértelmű szándéka van, önmagára veszélyes, akkor felveszik osztályra.

De hallottam olyat is hogy volt olyan akit még öngyilkossági kísérlet után is hazaküldték, nem is vették fel a pszichiátriára.

Mennyire veszik komolyan, ha valaki tényleg semmi más kiutat nem lát, és benne van a pakliban ha hazaküldkk akkor meg is teszi,

Mi alapján mérlegelnek?



2023. nov. 1. 21:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ha azt elmondom a pszichiáternek, hogy már előkészültem, beszereztem az öngyilkosság hoz való eszközöket is és semmi de semmi más megoldást nem látok, felvesz osztályra, vagy hazaküld és nem veszi komolyan?
2023. nov. 1. 21:09
 2/20 anonim ***** válasza:
81%
Általában komolyan veszik,igen.
2023. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Érdekes kérdés. Ha az ember már csak az öngyilkosságra tud gondolni, akkor szerintem nem kér magától segítséget, hanem megpróbálja kivitelezni a tervét. Gondolom, hogy mérlegelnek, ha valaki egyedül él, nincs se kutyája, se munkája, akkor hamarabb befektetik, mert nincs ami/aki visszatartsa. Egyébként nem hiszem, hogy sok kockázatot vállalnának. Ha valakinél felmerül, hogy komolyan gondolja, akkor szerintem inkább befektetik, minthogy aztán felelősségre vonják őket.
2023. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy pszichiáter látja, hogy mi az a pont, amikor valaki tényleg beszűkült tudatállapotban van és veszélyes magára, vagy kvázi büszkélkedik a nagy tervével.


Az egyik barátnőmnek a covid előtt volt egy nagyon kemény krízishelyzete, hetente meg kellett jelennie a pszichiáternél, és neki aztán nagyon komoly öngyilkos gondolatai voltak, de egyszer sem ítélték úgy, hogy be kellene feküdnie.

2023. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nekem volt két öngyilkossági kísérletem,

És sztk-n keresztül jártam pszichológushoz, ő mondta hogy kórházi ellátás indokolt és keressem meg az ügyeletes pszichiátert.

2023. nov. 1. 21:41
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen , ilyenkor fel kell vennie osztályra. Így nem maradhatsz felügyelet és kezelés nélkül.

Gyógyulást!

2023. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 kovacs magdolna2 ***** válasza:
12%
En kerulnem a pszichiátriát nézd meg youtubon pszichiátria a halalipar című dokumentumfilmet. Meg ha oda bekerulsz onnantól fogva minden szervi bajodat elmedre fognak. Meg szerintem a pszichiáterek fele szadista pszichopata másik fele drogugynok ..amugy is mindegy gyogyszerautomTa...
2023. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 kovacs magdolna2 ***** válasza:
11%
Aki még megakar halni az nem szaladgál és meselget róla..
2023. nov. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ,hogy mondod. Ha igaznak véli szinte muszáj neki komolyan venni, de valazeg amúgy is,psichológusok nem szórakoznak ha ilyen történetekröl van szó
2023. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sztk pszichiáter azt mondta,ha nagyon eldurvulnak a gondolataim menjek be a kórházba az ambuláns lapommal amire ráírta,hogy az öngyilkossági gondolataim vannak. Annyira azért magamnál voltam,hogy a mentőt ne hívja rám,bár a pszichiáterek szeretik ha magadtól intézkedsz és nem neki kell rád hívni a mentőt ez nem lesz*arásból teszik hanem meg kell tanulnod segítséget kérni és beszélni a problémáidról ez is része a gyógyulásnak. Azzal hogy akaratod ellenére kihívja a mentőt csak bizalmatlan leszel legközelebb ha valakitől segítséget kérsz ezt akarják elkerülni.
2023. nov. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!