Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ennek az oka? Elmebet...

Mi lehet ennek az oka? Elmebeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak gyerekkori traumáim, de úgy érdekelne, hogy pl ennek is ehhez van köze ?


Egy olyan férfi van mellettem, aki majdhogynem tökéletes. Egy ami miatt nem mondanám annak, hogy sosem volt bőbeszédű, én viszont imádok beszélgetni. Szeretem ha figyelnek az emberek a mondandómra, szeretem az érdekes eszmecseréket. Nálunk a kommunikáció sajnos nem működik. Ok, elengedtem.


A dolog amiről szeretnék írni az az, hogy esténként mikor már fekszem az ágyban elképzelek bizonyos szituációkat. Ami talán normális is lenne, ha nem mindig olyanról “abrandoznek” hogy a páromat egy másik nővel látom. Nem konkrét szexuális helyzetben, hanem maximálisan egy csók, de tudom hogy érez iránta. Majd mivel mindig más a helyszín, a nő, a szituáció ezért a végkifejlet is, de mindnek a vége nagyon hasonló, hogy várom, hogy utánam jöjjön. Illetve, hogy meg akarom élni a fájdalmat, “kiakadhassak”, esetleg bántsam a nőt ( őt sosem) akarom, hogy mellém álljon abban a helyzetben.


Nemtudom, eléggé kezd aggasztani ez a dolog. Mások a vágyaikról álmodoznak, nekem ez semmiképp sem az. Miért lehet ez? Köze lehet a gyerekkoromhoz?



nov. 6. 00:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem...ahhoz van köze, hogy a párod nem nagyon beszélget veled, nincs kommunikácio és úgy érzed nem figyel rád. Tehát ezen kéne változtatni, hogy beszélgessetek. Mélyebbre nem megyek a témában, elmebeteg pedig nem vagy.
nov. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Végülis erről az oldalról még nem néztem. Lehet van benne valami. Köszi a választ!
nov. 6. 01:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nincs mit:)
nov. 6. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a gondolat akkor jelentkezik egy embernél, mikor kihűl egy kapcsolat, és mikor együtt alszik 2 ember 1ágyban, még annyira sincs kontaktus, hogy átöleljék egy kicsit is egymást, és az elme, ilyen gondolatokkal fűti fel a rendszert, hogy ez a gondolat, hátha egy kicsit küzdelemmé alakul a párunkat újra visszaszerezni.
nov. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Sportolj, ne csak lustalkodj! Akkor elmulnak az ilyenek.
nov. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy elmebeteg nem teszi fel magának a kérdést, hogy az-e. :)
nov. 6. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt valami olyan a gyerekkorodban, hogy elhagytak, elhanyagoltak, vagy a testvéred objektívan nézve fontosabb volt?
nov. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7 !


Így volt sajnos.

nov. 6. 09:45
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A sérült ember újrajátssza a traumákat, mert azt akarja, hogy felnőttként máshogy oldódjon meg a (hasonló) helyzet. Tudat alatt az hajt, hogy át akarod élni, hogy valaki téged választ, tényleg leteszi a voksát melletted (valaki mással szemben). Az, hogy ilyen fantáziákat vetítesz magadnak, ahol fájdalmat élsz át, de végül téged választanak, azt jelenti, hogy a lelked meg akar gyógyulni a traumából. Biztonságosabb lenne, ha egy jó pszichológus segítene ebben, nehogy a kapcsolatod lássa kárát.
nov. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Keresek egy pszichológust!
nov. 6. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!