Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Születésnapi depresszió létezik?

Születésnapi depresszió létezik?

Figyelt kérdés

Kicsike korom óta utáltam a születésnapom, ma töltöm a 18-at, de egyáltalán nem vagyok boldog.

A születésnapom kozeledtével mindig szomorkás lesz a hangulatom, egész nap sírnék, és csak próbálom túlélni a napot.

A húgom december 24.-en született, és én pedig november 07-en, ezert a kettőt egybe tartották mindig is a szüleim karácsonykor. Az eredeti születésnapom alkalmából nem kaptam semmit sosem, mivelhogy nem akkor ünnepeljük, a megtartottkor, pedig azért nem, mert nem akkor van eredetileg a születésnapom.

Mindig is utáltam...

És ajh...

Valami tanács, tipp?


2023. nov. 7. 16:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérd meg a rokonaidat, ismerőseidet, hogy ne köszöntsenek meg. Tiltsd le a facebookon is, hogy senki se lássa.

Remélem, valamit használ, én ezt tettem.

2023. nov. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, sztem itt az volt ormótlan és kicsinyes a szüleidtől, hogy összevonták a születésnapjaitokat. Főleg a húgodéval, ez lehet hogy gyerekként azt sugallta neked, hogy te nem számítasz, s erre minden egyes alkalommal emlékeztetnek.

Mi lenne ha a születésnapodat a barátaiddal ünnepelnéd, teljesen külön a családtól és a húgod születésnapjától.


Én is utáltam egyébként, főként azért, mert nem éreztem magam sikeresnek, és mindig az jutott eszembe, hogy na, megint eltelt egy év és nem vittem semmire.

2023. nov. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Valószínűleg azért nem szereted a szülinapod, mert nem aznap ünnepelték meg a szüleid.

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor a szülinapodat töltsd azokkal, akikkel szeretnéd, és legyen egy kis ünneplés, baráti összejövetel, buli. November 7-én, mostantól mindig. Így újra meg fogod szeretni. Sokat számít a környezet, hogy kikkel van olyankor az ember, és hogy milyen visszajelzést kap tőlük.


Szóval boldog születésnapot kívánok neked, és gondold át, mit csinálnál szívesen, és tedd azt, azokkal, akikkel akarod. Ha pizzázni akarsz menni a barátaiddal, akkor menj. Ha korcsolyázni akartok, akkor menjetek. Ha társasozni szeretnétek, akkor üljetek össze valakinél. Érezd jól magad, ez a nap a te napod. :)

2023. nov. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!