Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszihoterápia segít bipolári...

A pszihoterápia segít bipoláris zavarra és szociális fóbiára ?

Figyelt kérdés
Egyre jobban szenvedek ezektől és arra gondoltam eljárok terápiára. Gyógyszereket szedek,de nem sokat érnek úgy erzem. Van olyan pszihoterápia vagy csoportterápia ami nem fizetős ? Sajna nincs rá pénzem,mert dolgozni se tudok. Le vagyok százalekolva.
nov. 9. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Igen
nov. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Grimfox ***** válasza:
84%

A bipoláris zavart gyógyszeresen is kell kezelni, ha a jelenlegi nem használ, akkor érdemes a kezelőorvossal beszélni, hogy próbáljatok meg egy másikat. Emellett természetesen a pszichoterápia valamelyik formája is jól jön kiegészítésként. A tb által támogatott pszichiátriai kezelések magukba foglalják a pszichoterápiát is. A pszichiáter, aki a gyógyszereket felírja tud neked javasolni terápiát, és terapeutát is. Azt persze külön jegyezd meg neki, hogy fizetős terapeutát nem tudnál látogatni.

Szociális fóbiára a csoportterápia szerintem nem jó. Legalább is kezdésnek. Amikor már nem érzed magad annyira feszültnek emberek között, és amikor kommunikálnod kell, akkor már segítheti a javulást, hozzászokást a társas érintkezéshez, de ha azzal kezded, az szerintem kicsit olyan, mintha mély vízben próbálnál megtanulni úszni.

nov. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bipolaris az egyik legsulyosabb betegseg, gyogyszer elkerulhetetlen. Es nem sima antidepresszans.
nov. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem csak antidepit szedek. Hangulatstabilizálot is meg antipszihotikumot is.
nov. 10. 02:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!