Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon erős szociális fóbia...

Nagyon erős szociális fóbia ellen mit lehet tenni ?

Figyelt kérdés
Minden nap iszok alkoholt azért,hogy,ha emberek közé kell mennem akkor ne szorongjak és ne legyek zavarba. Sokkal könnyebb ha iszok. Akkor olyan vagyok mint mások. Önmagam és felszabadult. Viszont ha nem iszok akkor szerencsétlenkedek és beégek sokszor a munkahelyemen. Le vagyok százalékolva és 4 órába dolgozom. Szedek gyógyszert évek óta és terápián is voltam de csak az alkohol segít. Nem iszom le totálra magam csak addig hogy kicsit ittas legyek. Tudom nem kéne de más nem segít. Felemészt ez az egész. Aki hasonlóan van az mit tanácsol ?
2023. okt. 2. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Egy idő után az alkohol sem fog segíteni. Én már itt tartok.
2023. okt. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
86%

Szia! Én is ugyan ebben a cipőben járok, csak én direkt nem szedek rá semmit. Nem akarok nulla huszonnégyben leszedált lenni emiatt.

Nos, én figyelem eltereléssel szoktam magam lenyugtatni ha emberek közé megyek. Amikor úgy érzem hogy ki fog törni rajtam az erős szorongás és a pánik, akkor a környezetemben lévő dolgokra/tárgyakra koncentrálok. Pl megszámolom a virágokat az úton, és hogy egymás után hány fekete autót látok elmenni az úton. Ez mindig segít, és ha úgy érzem kezdek visszaesni, újra ezt csinálom.

A másik jó dolog ami még jól jöhet neked is, az a fülhallgató az egyik fülbe. De csak az egyikbe halkan, hogy tudjak figyelni direkt a környezetemre is. Közben magamban dúdolom a zenét.

És ami még jól jöhet az az, hogy figyelek a lélegzetemre. Mélyeket be, mélyeket ki. Aztán azon kapom magam, hogy már nem szorongok annyira.

Nos ennyit tudok csak sajnos.

Az alkohol nem jó megoldás hosszú távon :/ próbáld meg te is a fentieket, vagy hozz létre sajátot, hátha találsz valami nyugtató dolgot amit alkalmazhatsz.

Jobbulást!

2023. okt. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én vágyok társaságra és próbalok beilleszkedni de lefagyok és nem értek semmihez. Nehezen tanulok meg dolgokat. Nem ugy mint masok. Pl ha figyel valaki munka közbe akkor szerencsétlenkedek. Meg idegesítenek a nagyképű emberek. Nem tudom elfogadni hogy ők boldogok társaságba. Én kedves szerény vagyok. Meghallgato tipus.
2023. okt. 2. 12:25
 4/10 anonim válasza:
100%

Elhiszem, mindenki vágyik a társaságra. De mi is lehetünk abban, csak sajnos mi nem mindenkivel jövünk ki jól. Olyan embereket kell keresned, amilyen te vagy, hogy ne érezd magad feszélyezve. És miután ez megvan, hidd el hogy oldódni fogsz, csak egy kis löket kell. Én is találtam magam mellé egy introvertált szorongással küzdő legjobb barátot, ami segít nyíltabbnak lennem az extrovertáltakkal. Neked is menne szerintem:)


Szerintem normális ha elrontasz dolgokat ha figyelnek. Ezt senki sem szereti, sőt egyenesen gyűlölik. De ha nem figyelnek és úgy rontasz el valamit, az sem baj, mert ember vagy. Mindenki hibázik, és ha nem értik meg az ő bajuk. Senki sem tökéletes.


Meg hát mindenki irigy a másikra :/ lehet hogy akikre te vagy az, nekik te vagy irigylésre méltó, nem tudhatod. De szerintem ha változni akarsz, neked is össze fog jönni, aztán ez az érzés egyhamar elmúlik majd .

2023. okt. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak kevés ilyen ember van. Azokkal vagyok el akik keveset beszélnek.
2023. okt. 2. 15:55
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Keress fel egy pszichológust. Na meg ugye azért szorongsz, mert félsz, hogy mások rossz véleménnyel lesznek rólad, félsz a megszégyenüléstől, szóval a legfontosabb, hogy tudatosísd magadban, hogy ezek a gondolatok csak a képzeletedben léteznek, ezeket csak bebeszéled magadnak. Pl én régen féltem mások előtt enni, meg bebeszéltem magamnak, hogy mindenki engem néz, aztán tudatosítottam magamban, hogy ezek a félelmek csak a fejemben léteznek, elvégre több mint 7 milliárd ember él a földön, a lőtéri kutyát nem érdekli, ha én nyilvánosan eszek.
2023. okt. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én alkoholista lettem de 2 éve nem iszok. Nem jó a pia nagyon nem.
nov. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jobb gyógyszerbeállítás kellene és másfajta terápia, mint amit próbáltál.
nov. 19. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kezdj magaddal valamit. Először is sportolj. Rendszeresen


És legyen egy hobbid, legjobb ha piacképes tudásra épül. Fejleszd magad, legalább egy-két szakterületen legyél Valaki.

dec. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ mi okozza.


A cipralex egy ssri, elég hatékony szociális fóbiára.


Egyébként ha pl. az autista spektrumba vagy, akkor elég nehéz feladat.


Próbáld meg az önértékelésed helyrehozni.


Alkoss, bizonyíts magadnak, tűzz ki apró célokat és ne add fel.

Sportolj.

dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!