Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék diagnózist borderlin...

Szeretnék diagnózist borderlineról. Hol tudok kapni?

Figyelt kérdés
Gyanítom, hogy borderlineom van, de nyilván nem merem magamra sütni a bélyeget, amíg egy szakember nem mondja ki. Hova kell menni ilyen esetben, ki tudna nekem ilyen diagnózist felállítani?

nov. 10. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Most én vagyok a hülye vagy ki mert te magad írtad be a hashtagekbe a korrekt válaszokat magadnak..
nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Konkrét szakemberre gondoltam, vagy kórházra, intézményre. Köszönöm.
nov. 10. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Konret szakember amit beirtal hashtagbe #pszichater #terapeuta


Korhaz meg kb. barmelyik ahol van egyik vagy masik (az elobbi #-ek), haziorvosi beutaloval barmelyik korhazba mehetsz. De azt nem kedvelik annyira, keruletje valogatja, ha Bp-n elsz. Borgyogyaszat maria utcan pl 3 nover jott, hogy nem vagyok teruletileg illetek ott, ezert tavozzak, amikor mar 3-szor ellatott kulonbozo orvos, ugyanilyen korulmenyek kozott. En ott alltam mondtam nekik a pulttol addig nem tavozok ameddig nem kezel a szakorvos ott. Meguntak egy kis kozos kuss utan hivtak be, kezeltek. Megkoszontem a recepciosoknak. Ja, es kb 5-en ultek ott. Nem 32-en sorban. De hallottam ahol total elnezik. De megint rossz tapasztalat Peterfy korhaz, krizis osztaly azt hiszem, Zacher szerint "ongyilkos korhaz" mert valoban affele voltam, 1 het utan kidobtak hivatkozva mindenre majd kozoltek mert nem vagyok teruletileg illetekes oda. Egy masik pszichiater is azt mondta, hogy a teruletileg illetekes korhazba kell menni.


Szoval kevertek a beszamolok. Sajnos ha a teruletileg illetekes (tills mostantol) korhaz egy pocsek fos, kerhetsz beutalot dokihoz, de mar azt sem valaszthatod meg onkenyesen mint par evvel ezelott ha jol tudom, de adhat barhova beutalot viszont, de megint mokuskerek, hogy mivel nem vagy tills, ezert atraknak a te tills fos pocsek korhazadba ahol a pszich. vagy pszich.terhez a varolista fel ev kb. vagy hatarozatlan ideju.


A megoldas: magan. En sebeszetre 4 nap alatt kaptam idopontot peldaul. Igen perkalni kellett, de nalad nem kell ennyit azert. Klinikai szakpszichologust keress online akinek jo hirneve van, ha tudsz perkalni akkor kerj idopontot es legkesobb 2 het mulvara ad idopontot talan. De szerintem hamarabb, es kerj szamlat illetve kerj szakvelemenyt papiralapon diagnozissal. En kertem amikor mentem korhazba. Megirta diagnozissal, teleirt egy A4-es papirt. Guba Zsofiat tudom ajanlani, en voltam paciense, o irt nekem szakvelemenyt szorgalmasan, es o kerdezte, hogy kerek-e szamlat. Ez nem hirdetes, hanem tapasztalat. Rendes volt, alapos, semmi gond. Csak alig volt ertekelese. De kiprobaltam, akkor meg csak 10e Ft volt most mar talan 15 - 20e korul forog a 45 perces dija. De nem egy ules utan fog diagnosztizalni se egyik se masik. Szoval keszitsd elo a penztarcadat ha ezt az utat valasztod mert minimum 3 - 5 alkalom kell egy diagnozis felallitasahoz. En egy evig, vagy fel evig jartam hozza azt hiszem. Utoljara a 13. keruletben rendelt. Mar lehet valtozott mert keresett egy olcsobbat. De ez nem jelenti azt, hogy ugyanolyan mint... pff jo par eve voltam nala. Hogy mennyire valtozott professzionalisan meg minden.


Guba Zsofia, foglaljorvost.hu-n keress ra, kerj idopontot, ott van elvileg arlista, mivel nem ismert ezert nagy valoszinuseggel lesz hely (ha meg rendel maganban), nekem o kerdezte kerek e szamlat magatol, korrekt volt meg minden. Meg jo korhazat is mondott, csak onnan mivel nem vagyok tills ezert kidobtak, es egyebkent meg lelehet perkalni a foorvost... na mindegy sokat mondtam egy alkohol fuggo mondta az utolso napjan amikor kiengedtek, es ketten voltunk, hogy igazabol o leperkalta a pszichiater foorvost hogy maradjon es kikezelje (rendesen). De a tobbiek a noverek, a pszichologusok, meg egy par segedorvos 3 kb. nappal, este 1 azt hiszem, nagyon kedvesek voltak a Peterfyben. De hat jott egy c csalad es engem meg kidobtak hivatkozva nincs hely meg amugy sem vagyok tills, es egy olyan helyre dobtak ami pocsek volt, veres pengek a furdoszobaban meg ilyenek. Alomhely. 11. ker. szent imre. oda sose kerulj. Meg ma mar egyik pszich. oszt. se. Ongy, onsertest fel se hozd. Ne is utalj ra hogy ilyen gondolataid vannak meg ha megis. Lenyomnak a legkemenyebb antipszichotikummal amikor nem is kell neked. Aki tudja mirol beszelek annak mondom, hogy veletlen hallottam, hogy "leponex" termeku, a hatoanyaga clozapine egy rohadt veszelyes antipszichotikum ez a vegso eset kezeles rezisztens skizofreneknel, ezt adtak altatonak, es adjak a dokik "nyugtatonak" tobbi antipszichotikummal egyutt.

nov. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%
Menj be a sote csoportterápiájára, ott kb mindenki megkapja, akinek még nincs (különösen ha nő vagy)
nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!