Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ennyi borderlineos...

Miért van ennyi borderlineos kérdés az elmúlt 3 - 5 hétben?

Figyelt kérdés

Minden oldalon van kb. 1 kérdés ha nem 2, hogy borderlineos "szerinte". Tehát még diagnózis sincs. Ez most valami trend?


Csak gyanús nekem ez a rengeteg borderline-os dolog, miért nem depressziós?


Valaki beírta például, hogy hova menjen diagnosztizálásra borderlinera. A hashtagben meg ott volt a pszichiátria, terapeuta. Ez valami trend most?


Elnézést aki valóban az és utat keres, nem megsértés a célom, de gyanúsak, pláne amit említettem.



nov. 11. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

En is ezt vettem eszre. Eddig nagyjabol a depresszio uralkodott, de most elindult egy ilyen ciklus.


depresszio -> ADHD -> borderline


Ezen gondolkodtam en is, hogy miert rogton borderline? Miert nem depresszio? Miert nem bipolaris II amikor beleirja, hogy vannak pillanatai amikor orult modon koltekezik es bulizik es 2 napra ra meg onserto.

nov. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Mindegyik betegséggel csinálják ezt, gondolom gyanakodik valamire aztán tünetek alapján próbál öndiagnosztikát csinálni.

Mielőtt pszichiáterhez mondtam, nem én, hanem a környezetem mondta folyamatosan, hogy "vagy bipoláris vagy borderline vagy"

A bipoláris bejött, de magunkat sose szabad diagnosztizálni net alapján mert nem ad helyes, reális választ, csak a pszichiáter vagy pszichologus esetleg.

Egyébként a másik kedvencem egy bizonyos korosztálynál a "pszichopata/nárcisztikus vagyok" aztán szegenykék annyira vannak a közelébe mint Magyarország az Északi Sarktól.

nov. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

2


Ja igen, itt ez a borderline/adhd dolog megy, mas kategoriakban "pszichopata, narcisztikus xy mert ideges volt es becsapta a hutot erosebben a kelletenel". Es a legjobb amikor "Fix, hogy narcisztikus/pszichopata szerintem" szerintem? Akkor mar ezt tanitjak mindenkinek? Vagy ennyi szakmabeli van? Dobaloznak ilyen szavakkal es valoban azt sem tudjak mit jelent xiōngyálì, meg hogyan kell kiejteni..

nov. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen igen, pontosan.

En azon mosolygok olyankor, hogy a pszichiáter aki több mint 10 even át ezt tanulta is nehezen diagnosztizálja a narcisztikus/pszichopatakat.

De a fotelban ülő alapjaraton fodraszkent dolgozó Kati 100% pontosaggal fixen tudja, hogy xy narcisztikus vagy pszichopata 😃

Neha nem tudom nevessek vagy sírjak e ezen. Kedvencem az mikor egy csaj féltette ezt a kérdést "párom megette az összes sonkát, narcisztikus igaz? Szerintem tuti"

nov. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Senior Séf ***** válasza:
29%
Nagyon lerövidültek a nappalok, és a fényszegény környezet nem barátja a mentális betegségeknek.
nov. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

5


Mégis a legtöbb ö.gy.ság nyáron, tavasszal van. Amikor minden virágzik és süt a nap. De azt hiszem főleg nyáron, meg ünnepekkor. Pl szülinap, új év, ilyenek. Ez egy cliché már, hogyy az esti sötétség miatt keményebb a mentális betegség. Max fáradtabb és ezért frusztrált.


Annyira van köze a mentális betegségekhez az éjszakai sötétség/korábbi sötétedés, mint egy átlag embernek majdnem. Az, hogy egy szobában vagy 1 napot csendben és 1 órán át. Az más például.

nov. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
En mentális beteg vagyok és imádom ezt az időszakot mikor hamar sotetedik és hideg van.
nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7


Ugyanigy vagyok. Utalom a nyarat, tavaszt annyira nem de a tavasz-nyar meg egesz nyar, utalom. Olyan ures az egesz minden akkor (nekem). Tudom masok mennek balcsira meg kulfold meg egy ejszakas dugimuki 200 ember korulotted, felmeztelen, haverok meg minden. Latom a szemszogot de nem erzem a vonzast.


Inkabb itthon egyedul, telefon total lenemitva, senki ne zavarjon, majd visszahivom oket amikor akarom lehet soha, neha sorozatot nezek, meg aztan... gondolkodom az eletemen, mi lett volna ha, a mi lenne ha sokszor nem jo mert ahhoz szukseg van akaraterore. De en csak aludnek, aludnek, aludnek...

nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

En azert utálom a nyarat mert nem bírom a meleget és megfulladok tőle, valószínű asztma miatt. Tavasszal pedig az allergiám csesz ki velem 😄

De én amúgy is szeretem ha sötét, hideg az idő, pláne ha esik! Az 10/10. Én ilyenkor csinálnék olyan dolgokat amiket mások nyáron. Bár amúgy sem értem miért kell évszaktól függeni, hogy mikor mit csinálj

nov. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pont borderline, de van diagnosztizált mentális betegségem, szorongásos depresszió. Először én is az interneten kutattam, hogy mi lehet velem a gond, szerintem manapság kulcsfontosságúak a gyors infók a megértés felé, ha valakinek van valamilyen problémája, valahol ezt el kell kezdeni.

Nem kéne ezért bántani másokat, nyilván nem jó dolgukban teszik, mert "trendi", az öndiagnózis szerintem is káros, de az még nem az, ha valaki azt mondja gyanakszik valamire és akar egy kivizsgálást. Szerintem ez nagyon szuper, hogy utána akar menni valaki és nem tabuként kezeli! Az nyilván káros, ha tényként kezeli és magára húzza, úgy beszél róla, mintha szakember állapította volna meg. Egyébként pl tiktokon nekem rendszeresen jön fel az adhd pl, anno régebben pedig a bordelrine tumblr-ön. Valamiért ezekről van a legtöbb tartalom ilyen felületeken, szerintem ezért kapja fel valaki, akinek problémája van, meg ezeknek a betegségeknek jó sok tünete van. Nem nehéz kiragadni párat annak, aki érzelmileg totál labilis. Meg hát manapság szerintem nem sok mentálisan egészséges ember maradt, egyre többen jönnek is rá szerencsére, mert nem akkora tabu.

Az egyébként engem is felb@sz, hogy dehát a "mindenki szokott szorongani, én is" típusú emberek vannak és mondanak ilyet nekem. Erre mondjuk mindig azt mondom, hogyha szarul van, akkor menjen pszichológushoz, legalább feldolgozza mielőtt tényleg lesz valami komoly baja, mint nekem. Bár lehet már van baja, csak én döbbentettem rá, ezért se állok már bele, ha valaki nekem ilyeneket mond, hanem tanácsot adok.

A nárciszozást, meg pszichopatázás, mint sértést én se bírom, másokat meg alapból nem diagnosztizálgatunk, mert nem látunk a fejükbe, nem bírom az ilyen idiótákat, velük szemben nem tudok megértő lenni.

dec. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!