Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek gyógyszerfüggő...

Szerintetek gyógyszerfüggő vagyok 17 évesen? Ha igen mit tehetek, hogy ne legyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy három hete elkezdtem scippát szedni (SSRI) és két hete meg xanaxot (0,25 mg). És a lényeg, hogy segít nekem, nem érzek semmit sem amikor bevettem, eltünteti az érzéseimet. Mindig is azért vettem be, mert el akarom felejteni az életem, nem akarok érezni semmit sem, röviden annyi az ok, hogy apám munkanélküli és nem akar munkát keresni és nem is keres, anyám meg napi 10-12 órát melózik, mindegy sok a stressz otthon. Első két héten egy scippát vettem be esténként meg egy xanaxot reggel és egyet este. Most ezen a héten meg a suliba menet mindig bevettem 2-3 xanaxot meg 1 scippát, és segített. Le se sz@rtam az életem akkor. És jó érzés volt. Csak úgy történtek a dolgok és semmin se szorongtam. Illetve hétfőn 5 xanaxot vettem be. Nem sok maradt meg a hétfőből, csak kis “töredékek”. Szerintetek már függő vagyok és ha igen akkor mit tegyek? A szüleim nem tudják, hogy bármit is szednék, vagyis a nagymamám tudja, de ő adta a xanaxot. A scippát meg apámtól lopdosom. Ő úgyse szedi.

Szóval ja, nem szeretnék függő lenni, de a tabik segítenek minden értelemben.

Most tegnap fogyott el a xanaxom, és scippát se tudok szerezni apámtól, mert anyámnál vagyok (a szüleim külön élnek). És eddig semmilyen fizikai elvonási tünet nem jelentkezett, csak sokszor érzem azt, hogy jó lenne elnyomni az érzéseimet a tabikkal, mikor tudnám ismét eltüntetni az érzéseim. Illetve tegnap vettem magamnak valeriána relaxot, tegnap abból bevettem 6 db-ot este (elsőre hármat, majd rá két órára megint hármat), ma meg hármat, egyet reggel és kettőt kb 17:00 órakor.


Köszi a segítséget!



nov. 11. 18:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En pontosan igy kezdtem, mint te. Meg idoben vagy, hagyd abba. Ha visszacsinalhatnam, en is megtennem. Tudom, hogy nagyon jo es ugy erzed sokat segit, de teljesen le fog epiteni. En igy jartam, nagyon sok problémám alakult ki és a függő múltam miatt hiaba fordultam orvoshoz, gyogyszeres kezelest sem kapok. Atkozom a napot, amikor eloszor loptam anyam gyogyszerebol.
nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Néhàny hét még pont nem elèg ahhoz, hogy komolyabb fizikai fuggoseg alakuljon ki a benzotól, az antidepresszáns pedig valószínűleg még nem is hat. Amit leírsz az egyenes út a nyugtatófuggőséghez ami brutál tud lenni. Ha pedig elfogy a scippa akkor az is elvonási tünetet fog okozni ennyi idő után. 17 vagy úgy hogy nem hibáztatlak, de nagyon felelőtlen amit csinálsz és hamar vissza fog ütni ha orvosi felügyelet nélkül csinálod. Bár úgy tűnik, hogy téged nem szabad nyugtató kozelébe engedni mert nincsen önkontrollod. A scippár mindenesetre ha tovább szeded akkor szerezz új receptet ès napi 1et ne lépd túl mert nem úgy működik mint egy nyugtató, rosszul leszel ha emelsz az adagon.
nov. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fiatal vagy hogy ilyen erős nyugtatókat szedj...Én 27 évesen szedek olanzapint és helexet és nem tudom őket lerakni mert ha nem veszem be akkor nem alszom el...A scippa antidepresszánsz az még nem nagy cucc viszont a xanax már erős nyugtató és szorongásoldó... Óvatosan kell ezeket a pszhiiátriai szereket szedni mert aztán sosem tudsz leállni velük! Nem tompítanak? Nem szedálnak le?
nov. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
#2 miért nem szabad engem nyugtató közelébe engedni?
nov. 11. 18:31
 5/34 A kérdező kommentje:
#3 de egy kicsit, de leginkább csak elveszik a szomorúságom, csalódottságom stb… és ezért jó, mert ameddig bennem van, addig legalább nem zavar semmi sem és nyugodt vagyok. És nekem mindig is ez volt a célom, hogy ne érezzek semmit se egy kis ideig, hogy tudjak nyugodt lenni és kiegyensúlyozott.
nov. 11. 18:35
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Mert össze vissza dobálod be őket, mint írtad volt nap hogy ötöt vettél be. Ebből gondolom, hogy ha orvos írná fel akkor is túllépnéd a felírt mennyisèget. Egyébkent is csak atmemetileg szokták felírni, addig amig az antidepresszáns terápiás hatása el nem kezd hatni.
nov. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Ez jogos, lehet, hogy akkor is bedóbálnám, nem tudom🤷‍♂️
nov. 11. 18:37
 8/34 A kérdező kommentje:
#6 igen, de volt kettőször is, hogy meg akartam ölni magam, bevettem egy xanaxot meg egy scippát és utána már nem akartam. Szóval kétszer is megmentettek a tabik.😅
nov. 11. 18:40
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

A scippát nem szabad így szedni, kaotikusan. Nem is fog így hatni, szétbarmolod a szerotonin-rendszeredet. Nem tréfa az antidepresszáns. Azt mindig ugyanakkora adagban kell szedni és kihagyások nélkül.

Xanaxxal én is így játszottam, annál akkor lesz baj, ha nem tudsz hozzájutni, az fájdalmas lesz. Vigyázz a toleranciádra, ott az okozhat problémát, a függés

nov. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Akkor nem fogok scippát szedni vagy nemtom. Xddd

A xanaxot csak akkor tudom megszerezni ha mamámhoz megyek, szóval hetente egyszer és akkor tudok “betartalékolni” a hétre. Csak most elcsesztem és nem jól számoltam, hogy mennyi kellene. Mindegy. Egyenlőre nincs semmilyen elvonási tünetem egyiktől se, és ma nem tudtam szedni, csak tegnap vettem be egyet.


Remélem nem fogom kinyírni magam.

nov. 11. 19:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!