Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség...

Ez milyen mentális betegség lehet? Egyáltalán az?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, BMI kalkulátor szerint normális testalkatba tartozom. De pár napja elég keményen fogyókúrázom, gyakorlatilag éheztetem magam. Mai nap azonban nem bírtam ezt tartani, megehettem kb. 1500 kalóriát. Mérges voltam magamra,véresre vagdostam a lábam, mondva magamnak, hogy "emlékezz rá, ez jár nekem, ha túl sokat eszem".

Nem vagyok anorexiás, mert mondom nem régóta csinálom ezt, két hete kezdtem, de akkor is volt egy ilyen megingás, szóval most megint elkezdtem. Meg amúgy is, normális kategóriába tartozom és alig fogytam valamit, szóval nem anorexia. Öngyilkos most nem akarok lenni (régen is csak játszottam a gondolattal, kitervelt ötlet nem volt). Vannak hangulatingadozásaim, de nem tudom eldönteni, hogy mennyire extrémek, hogy pl. bipolárnak vagy bordernek számítanak e.



nov. 11. 22:39
 1/5 anonim válasza:
100%

Ahhoz, hogy anorexiás legyél, nem feltétlen kell vékonynak lenned, mivel pl. egy túlsúlyos is lehet anorexiás, ha még viszonylag kezdeti stádiumban van.

Szerintem ez összetettebb, mert az étkezés megszorítás mellett önmagadat is vágdosod, amiből az egyik étkezési zavar és hozzá köthető ez.

A hangulatingadozás, önértékelési nehézségek több mentális betegséghez is köthető. Vagy akár az is, hogy nem is az étkezés a dő probléma, hanem az, hogy valamit szeretnél irányítani az életedben és ezt tudod. És ha mégsem, akkor így bünteted magad.

Szakember nem vagyok, de mentális betegségeknek nagyon sokat utánanéztem.

Én a saját esetemről tudok beszélni, mivel pszichológus nekem nem tudott megfelelően segíteni (másnak lehet hasznos, de nekem nem erre volt szükségem), de elmentem pszichiáterhez, elmondtam, hogy miket tapasztalok, mire gyanakszom stb. Ő továbbirányított egy klinikai szakpszichológushoz, aki 3 adag tesztet kitöltetett velem. Ha jól emlékszem, akkor az első részben a személyiséggel kapcsolatos volt, a következő a mentális betegség (önbántás, halucinációk stb., nagyon sok fajta kérdés volt), a 3. pedig specifikusan. Többnyire igen-nem kérdések, de az igeneknél példákat kellett hozni, kérdéseket tett fel azzal kapcsolatban, hogy biztos jó diagnózis legyen felállítva. Ez 2-3-szor 50 perc, ezt előre tudtam is.

Aztán vissza a pszichiáterhez, aki már a gyógyszer szedés miatt elvégeztetett pár vizsgálatot és aztán a gyógyszert elkezdtem szedni, először kis adagban, aztán egyre nagyobb. Kb. egy éve kezdtem az egész procedúrát. De emellett most fogok kezdeni terápiát is. A gyógyszer nem kötelező egyáltalán. Meg a terápia is inkább ajánlott, de mások tapasztalata alapján is nagy segítség lehet. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha van kérdésed, akkor próbálok válaszolni, amennyire tudok. De még egyszer leírom, hogy nem vagyok szakember, és csak tapasztalatot és azt a tudást tudom átadni, amiknek én is utánanéztem.

nov. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%

Nem vagy az, de még lehetsz.

Rendszeresen méregeted a testsúlyod? Másokhoz hasonlitod magad? Lebeg a szemed előtt egy cél hogy hány kilóval kevesebbet akarsz látni? A súlyosan soványabb közé akarsz tartozni? Nagyon sokat mozogsz hogy azt a keveset is amit ettél ledolgozd? Ha ezek mind igazak, már az elején vagy.

nov. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Az önmegcsonkítás súlyos mentális betegséget jelez, amelyet a szénhidrát hiány oozta kimerültség méginkább felfokoz. Mindenképpen orvosi segítségre lesz szükséged lehetőleg mielőbb.
nov. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális gondolat, hogy 1500 kalóriáért bünteted magad, mert ez fogyókúrás adag.

De az se lenne normális, ha 3000 vagy 4000 kalória miatt tennél ilyet, mert nem reális gondolkodás.

Nem normális, hogy parancsolgatsz a testednek "fogyjál, vagy elpusztítalak," hiszen a testsúly még tartós fogyásban is fűrészelve ingadozik naponként.

Amit gondolsz, érzel az kimeríti a mentális betegség(ek) fogalmát.

Fordulj szakemberhez!

nov. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a megértést!
nov. 12. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!