Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális hogy így érzek?

Ez normális hogy így érzek?

Figyelt kérdés
Májusban volt Szerbiában egy iskolai lövöldözés egy fiú csinálta (nevét dírekt nem írom ki) és a fiúval valamiért együtt tudok érezni érzek valami vonzalmat a személyisége iránt nyilván sajnálom az elhunytakat senki sem érdemel ilyen sorsot, de nem vagyok képes elítélni azért azt a fiút mert együtt érzek vele és ezt csak pár embernek meséltem el mind kivoltak akadva, és azt mondták "ha lelőné pl az én családomat akkor is így reagálnék-e?" Én meg Azt válaszoltam nem érdekelne mert akkor az ő keze által halnának meg. Szerintetek ez normális vagy ti is úgy gondoljátok mint pár ismerősöm?

nov. 13. 22:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat az lemaradt hogy fiú vagyok!
nov. 13. 22:43
 2/11 anonim ***** válasza:
Erthetetlen agyhalott kerdes! Fogalmazd at, ha valaszt akarsz kapni...
nov. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem normális, hogy így érzel. Az csak egy dolog, hogy vannak lövöldözős filmek, horror játékok, de az csak szórakoztatás. Én mindig is el tudtam választani a képzeletet a valóságtól. A valóság nem vicc, nem játék.


Én elhiszem, hogy az iskolai lövöldözőt valószínűleg bántották, de akkor is ő VÁLASZTOTTA, hogy visszaél azzal, hogy fegyvere van. Sokszor az ilyenek már ártatlanokat is lelőnek, mert "ki vagyok mi vagyok" Én azért nem érzek szimpátiát a lövöldözők iránt, még akkor se, ha durván bántak velük, mert van más választás! Mást is bántalmaztak, sokan olyan szintű bántalmazást éltek át, ami már szinte híradóba illik, még sem lesz mindenkiből lövöldöző. Én is ilyen vagyok, én is tudnék mesélni, de mégsem akarok bántani másokat sem tettel, sem szavakkal. Úgyhogy aki ebben látja a megoldást az igenis xar ember.

Amúgy az is lehet, hogy csak haragodban érzel együtt vele, de ha ott lenne a lehetőség nem tennéd meg, mert azért a képzelet más mint a valóság.

De amúgy elképzelhető, hogy tényleg egyálatlán nincs benned empátia, ami azért baj, mert rámehet emiatt majd a kapcsolataid.


" Azt válaszoltam nem érdekelne mert akkor az ő keze által halnának meg."


Ezt viszont nem hiszem el. Én nagyon ritkán mondom, hogy valaki csak trollkodik, provokál itt, de erre még én is ezt mondom. Ennyire balfax nem lehetsz igazából.

nov. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De hidd el semmit sem tudsz a családi hátteremről történt egy két dolog amiért van okom ilyet írni.
nov. 16. 14:51
 5/11 A kérdező kommentje:
2-es évek óta mindenki ezt mondja nekem megszoktam már, de csak megsúgom hogy nem velem van a baj hanem azokkal az emberekkel akik piszkálnak hülye poénokat mondogatnak ez a társadalom undorító...
nov. 16. 15:02
 6/11 anonim ***** válasza:
Valoban undorito a tarsadalom, mindazonaltal te is nagyon furan gondolkodsz... sztem veled sem oke minde. Talan autista vagy... es narcisztikus is. A ketto egyutt a legveszelyesebb, volt egy ilyen fiu az USAban es lepuffantotta az aberralt az osztalytarsait.
nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok autista csak sok mindenki szeretett odaszúrni nekem így hat minek a jóindulat? Ha engem is bántottak akkor én miért ne bántsak másokat? (Nem feltétlenül fizikailag értem)
nov. 16. 15:33
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es


Bármilyen hihetetlenül hangzik, megértelek, hogy fáj a sok bántás, a rosszindulat. Mindannyiunknak vannak ilyen sérelmei, elég ha itt a gyakorin szétnézel. De nem az rá a megoldás, hogy sokkal nagyobb fájdalmat okozol másoknak azzal, hogy gyilkolsz. Akár ártatlanokat, ha most lövöldözésnél tartunk.

Azt ne felejtsd el, hogy a gondolat az csak gondolat, más dolog meg is tenni és sokan azért haragudnak az elkövetőkre.

De ha téged bántanak, beszólogatnak és kiállsz magadért, az más, azért senki sem haragszik.


2-es voltam

nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
* bocs nem a 2-esként, hanem 3-asként írtam a 8-as kommentem.
nov. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Itt nem feltétlenül a gyilkosra gondolok hanem a lelki terrora olyan rossz látni ha a másik boldog hogy hányingerem lesz tőle, a többi amit itt összehordasz badarság már ne is haragudj.
nov. 16. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!