Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ki az ország...

Szerintetek ki az ország egyik legjobb pszichológusa?

Figyelt kérdés

Olyat keresek, aki érdemben tud segíteni a következő problémákban:

- generalizált szorongás

- félelem az evéstől (nem bulimia és anorexia)

- hipochondria leküzdése

- reflux megszüntetése lelkileg


Előre is köszönöm az ajánlásokat és a segítségeteket!



nov. 15. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan, hogy "legjobb" nem létezik, nem létezhet!
nov. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy értem, akit jól szívvel lehet ajánlani másoknak is, mert sok pozitív vélemény van róla!

... és nem a pénzre megy!

nov. 15. 10:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A "nem a pénzre megy" elég értelmetlen feltétel, aki jó, azt meg kell fizetni, senki nem fog csak azért (majdnem) ingyen dolgozni, mert neked vagy másnak kevés a jövedelme. Egy pszichológusnak is rengeteg kiadása van a praxis miatt is, nem úgy van, ahogy sokan képzelik, hogy leül, meghallgatja, mit mondanak neki és ennyi.

Elöször is elég sok kiadása van, mire valaki megszerez egy komoly képesítést, másodszor a rendelö, stb.-re is sokat kell fizetni - bérelés, áram, víz, fütés, munkatárs (adminisztráció, asszisztens bére), a jövedelemböl igen sokat elvisz az adó, meg neki is meg kell élnie - és érthetö módon nem a zsíroskenyér a vacsora szinten

nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
A refluxot inkább életmód változtatással, súlyosabb esetben gyógyszerrel kellene kezelni.
nov. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos eddig 3 olyan pszichológust is kifogtam, akik semmit sem csináltak, csak beszélgettek és ezért elkértek közel 20 000 Ft-ot és semmi olyat nem mondtak, amit ne tudtam volna magamtól is. Beszélgetni bárkivel tudok, akár ingyen is. Csak vannak olyan pszichológusok, akiknek tényleg érdekük, hogy a hozzájuk fordulók jobban legyenek, csak sajnos eddig nem találkoztam olyannal és ezért tettem fel ezt a kérdést, hátha van olyan szerencsés, aki már kifogott egyet.

Közel egy hete elkezdtem életmód és táplálkozás váltással orvosolni a refluxot, csak eddig nem igazán vettem észre változást, bár nem tudom, mennyi idő kell ehhez.

nov. 15. 11:24
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

A refluxnál ezekre figyelj:

Ne feküdj sokat, ne egyél egyszerre sokat, ne egyél túl fűszeres/zsíros dolgokat, ne igyál szénsavasat, illetve kávét. Ezt szigorúan tartani pár hétig, akkor már kellene javulásnak lennie.


A pszichológussal kapcsolatban meg...mit vársz egy pszichológustól?

nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, csak vizet iszok és gyógyteákat, többször kevesebbet eszek, inkább gyümölcsöket (alacsony fruktóztartalmúakat) és nagyon sok zöldséget eszek. Szerintem ez a reflux nálam pszichés eredetű lehet, mert amíg nem voltam pánikbeteg/szorongó addig soha semmi gondom nem volt az emésztőrendszeremmel.


Mit várok egy pszichológustól? Ez egy jó kérdés. Aki el tud indítani egy olyan úton, ami hosszú távon meghozza a várt eredményt, ami egy egészséges, nyugodt, boldog élet felé vezet.

nov. 15. 12:06
 8/9 anonim ***** válasza:
37%
Vannak kiváló önismereti könyvek egyetlen pszichológusi konzultáció árának töredékéért, amik elindíthatnak. Tekintve, hogy a leghasznosabb a saját munkád a lelkeddel, TE vagy saját magad legjobb pszichológusa.
nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Voltam önismereti tanfolyamon is és pont ez volt a gond, hogy nem előbb, mert nem ismertem magam eléggé és ez vezetett ehhez a szorongás állapothoz.
nov. 15. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!