Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom tovább fizetni a pszichológusom?

Figyelt kérdés

Elégge nehéz időket élek. Egy éve járok terápiára. Nagyon szeretem a terapeutám. Ő a bizalmasom. Már szinte úgy tekintek rá mint a legjobb barátomra. Igaz nem olcsó.



A mostani gazdasági helyzetben nem engedhetem meg mamagamnak.


Nagyon nehéz így is volt olyan h úgy éreztem csak ő van nekem.


Most viszont nem engedhetem meg magamnak. Nem tudom mit tegyek. Tegnap voltam az utolsó alkalmon. Nem tudom ezt hogy dolgozzal föl.


Kezdem azt hinni h a terapeutámra sose számíthattam ő szamított a pénzemre.


Nem tudom mit tegyek tanácstalan vagyok. Úgy érzem h elvesztettem a legjobb barátom.😪


Valami tanács? Előre is köszönöm.



2023. jan. 6. 21:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

A terapeuta sosem lesz a barátod.

A pénzedért végighallgat x percig, aztán jöhet a következő.

Azzal is jobban jársz, ha nincs senki, aki meghallgasson, veszel egy plüssmacit és neki elmeséled minden bajodat.

Még a pénzed is megmarad.

Gyógyulást neked!

2023. jan. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi❤️


Tudom h ez így van a terapeuta elég mocskos dolog.


A pénz érdekli csak.

2023. jan. 6. 22:52
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

"A pénz érdekli csak"


Nyilván érdekli, ez a munkája, ebből él még. Ez nem ilyen charity program.


Keress olcsóbb terapeutát, ha más nincs akkor egy pszichológia hallgatót. Lehet már az is segít ha beszélgetőtársat találsz, azt meg lehet itt is pl.

2023. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az a baj h nagy hozzám nőtt. Folyton a terápiát vártam.

Nem tudnék mást úgy szeretni másban úgy bízni mint benne.


Mindig azt vártam h találkozhassak vele.


Most viszont nem engedhetem meg magamnak.


Tegnap azt mondta h majd ha újra olyan helyzetbe kerülök h tudok hozzá menni szívesen fogad újra.


Órákat sírtam utánna. Úgy éreztem mint ha a legjobb barátomat vették volna el.


Azon is gondolkodtam h hitlet veszek föl. Nemtom h hogy fizetem azt vissza de annyira hozzámnőtt.

2023. jan. 6. 23:02
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

"a terapeuta elég mocskos dolog"

Mi mocskos dolog azon, hogy segíteni akar másoknak? A legtöbb ember ilyen megfontolásból megy ám erre a pályára, mert pályakezdőként nem olyan király a fizetés, hogy az győzzön meg (és akkor enyhén fogalmaztam). Az meg, hogy pénzbe kerül... Igen, ő is szeretne megélni valamiből, kifizetni a számláit, eltartani a gyerekét, és ebben a szakmában valószínűleg drága továbbképzésekért is rendszeresen fizet. Ha magánba mész, akkor egy bőrgyógyásznak vagy egy fogorvosnak is fizetni kell, azok is mind "mocskosak"?

Ahogy előttem is írták, a pszichológus nem a barátod, de attól még nem feltétlen csak a pénzed érdekli. Ha ennyire heves érzelmeid vannak ezzel a témával kapcsolatban, akkor biztosan jót tenne még további terápia, de sajnos manapság tényleg nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak. A terapeutádnak mondtad ezt? Vannak, akik szoktak kedvezményeket adni, ha úgy van. Illetve TB-alapon is vannak pszichológusok, igaz, arról általában nem a legjobbak a vélemények.

A hármas válaszoló tippjét, hogy akár pszichológus hallható is jó, viszont nagyon rossz ötletnek tartom. Még a pszichológia alapképzés elvégzése sem jogosít fel önálló munkára, csak a mester oklevele. És utána pályakezdőként is minimális gyakorlati tapasztalattal rendelkeznek a pszichológusok. Aki rendelkezik hallgatóként minimális önismerettel, az nem megy bele ilyenbe, mert az első dolog, amit megtanítanak az egyetemen az az, hogy "Ne árts!" Ráadásul azt sem tudjuk, pontosan mi a kérdező baja, lehet hogy egy "sima" pszichológus sem foglalkozhat vele, mert klinikusra van szüksége. Úgyhogy bocsi hármas, de ne adjunk már tök hülye tippeket csak azért, mert olcsók.

2023. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A fogorvos stb az más


Az a hihetetlen h mennyire az ember szívéhez tud nőni egy ilyen ember.

Tudja miért hagytam abba. Azt mondta sajnálja de nem tud mit tenni.


Nagyon jó és elismert pszichológus ezértgondolom nagy a várólista. Gondolom ha kedvezményt adna az neki nem lenne jó pénzügyileg mert lehet (sőt biztos)h van a várólistán olyan aki ki tudja fizetni.

2023. jan. 6. 23:27
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"A fogorvos stb az más"

Miért is? Egy szolgáltatásért fizetsz. A fogorvos betömi vagy kihúzza a fogadat, ha fáj. A pszichológus meg az érzéseiddel, gondolkodásoddal foglalkozik, ha probléma van velük. Miben más ez úgy mégis? Miért rosszabb a pszichológus? Ennyi erővel a fogorvos is a fájdalmadat használja ki, mert nem abból él, hogy problémamentes fogakat nézeget.

De amúgy tök érdekes megnézni, amiket írsz. Az egyik mondatodban a legjobb barátodnak nevezed, akit szeretsz, és alig várod, hogy találkozzatok, a másikban meg egy mocsok. Nem látod, hogy egyik sem éppenséggel normális hozzáállás? Ezt most nem provokatív kérdésnek vagy kötekedésnek szánom, tényleg érdekel.

2023. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha a legjobb barátodnak érzed a pszichológusod, és mindig vártad az alkalmakat emiatt, az gáz, mert a pszichológus nem erre való. Te elmesélted neki az egész életed és személyiséged, de te mit tudsz róla? Neki az lenne a dolga, hogy ne személyeskedjen, főleg ne barátkozzon, nyilván az alap emberi érzelmi szintet azt adja, megértést stb, de ezen kívül ez ennyi. Ezen a szinten amúgy is pszichológust kellett volna váltanod, mert nem tudsz elvonatkoztatni tőle. Ha nagyon szar helyzetben leszel, akkor próbáld meg a tb-set, veszíteni nem tudsz, max lesz egyel több rossz élményed. De az is lehet, hogy jól sül el. Milyen problémával jártál egyébként hozzá, ha szabad tudni?
2023. jan. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Keress másikat, aki olcsóbb.

A terapeutád nem a barátod. Egy "munkatársad".

2023. jan. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tb alapon van pszichológusom

Nem rossz, sőt. Nagyon is jó!

Ha szeged és környékén élsz, tudok neked adni egy elérhetőséget

2023. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!