Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan derülhet ki, ha szexual...

Hogyan derülhet ki, ha szexualis zaklatás áldozata volt, de csak érzések vannak, konkrét emlékek nincsenek?

Figyelt kérdés
Es persze evtizedekig fura dolgai. Ami talán ennek következménye. De hogyan hívhatóak elő az emlékek, egyáltalán érdemes -e?
nov. 15. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Állítólag hipnózis segít ebben.


Más kérdés, van-e értelme ennek. A pszichoanalízis szerint az elfolytott emlékek katartikus élményt okoznak, és segítenek feldolgozni azokat, de gyakorlati szempontból a negatív emlékek újraélése, illetve új emlékekkel való "gazdagodás" éppenséggel kontraproduktív lehet.

nov. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mivel van sok blokk es depressziós epizódok, fóbiák, kapcsolódási +szexuális gondok, amik esetleg erre vezethetőek vissza sok nagy kérdőjellel persze. Kérdés igen az eset felderítése után javítható e a jelenlegi állapot
nov. 15. 18:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor érdemes előhívni szerintem, ha kellő ideig veled van egy segítő, aki hatékonyan tud neked segíteni az élmény feldolgozásában.

Hetek, hónapok is szükségesek lehetnek ehhez, és persze ilyenkor mentesnek kell lenned a kötelezettségeid alól.

nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kéthetente járok pszichológushoz, már sok rossz emlék feltört, ami borzasztó, de valahogy tépődik ki mégtöbb mégtöbb....nemtudom mi tévő legyek. De még a pszichológusnak sem mertem bevallani, mennyire rosszul vagyok.

milyen kötelezettségekre értesd?

nov. 15. 19:33
 5/6 anonim ***** válasza:

#19:33


"milyen kötelezettségekre értesd?"


Pl. ilyen állapotban nem biztos hogy jó buszt vezetned, gyereket nevelned, munkatársaidnak, családtagjaidnak megfelelned, stb.

nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3 gyereket nevelek egyedül és mindet autóval viszem. De azért elég erős vagyok. Családom már így is teljesen megvan rám sértődve , mert nem elvártan viselkedek , mondjuk nem hívom őket rendszeresen , beszólok, ha apám viccből csúfolja az unokáját stb.
nov. 15. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!