Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szedtetek olyan antidepresszán...

Szedtetek olyan antidepresszánst, ami a szorongásotokat teljesen megszüntette?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szorongásra, pánikbetegségre szedtetek/találtatok olyan antidepit, ami a szorongásotokat teljesen megszüntette, addig amíg szedtétek?


Tudom, hogy a gyógyszer nem tartós megoldás, de amíg olyan magas szinten szorongok, hogy pánikrohamom lesz tőle, addig a terápiára sem tudok elmenni.


Saját tapasztalatok érdekelnének.



nov. 18. 02:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nem csak amíg szedtem, hanem utána is. Már nem szedem és teljesen jól vagyok, nem jött vissza az antidé előtti sz.r lelkiállapotom.


Sertralin Sandoz 50 mg

nov. 18. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azt még megkérdezhetem, hogy okozott neked mellékhatást?
nov. 18. 05:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem volt semmi mellékhatása. Ha valamiért nem szedtem pár napig, akkor jöttek elvonási tünetek. De egyébként simán le lehet róla szokni, szépen, folyamatosan kell elhagyni.
nov. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem regi tipusu, mert husz eve kezdtem. Seroxat/ Paroxat. Tobb het kellett, mire hatott, nagyon jo volt. A mellekhatasok nekem nem voltak ijesztoek es azert orultem nekik, mert harom hetig semmi nem tortent es ezek jeleztek, hogy kezd hatni. Ejszakai kimelegedes es szajszarazsag volt, elmult. Eloszor Xanaxszal szedtem, aztan nem volt ra szukseg.

Az ok, hogy en hosszutavon szedem, hogy brutalis hangulatingadozasaim is lennenek, nemcsak panik, szorongas miatt kellett. Amiatt el tudtam hagyni tobbszor is, munka, napi rutinba visszatalalas megtartott a normalis szorongasmentes allapotban. Csak a borderline-om miatt hulye lettem ujra, na amiatt elek ezen, megsem artott meg.

nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, csak szorongásom volt. Még szedem, tünetmentes vagyok.
nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én Mirzatent szedek, az evésben és alvásban segített, meg először a szorongásban is, de most már arra egyáltalán nem hat és olyan szinten szorongok, hogy már pánikrohamom lesz tőle.
nov. 18. 20:50
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha ez igy van, konnyen lehet, hogy nem erosebb, csak mas tipusu antidepresszans kell neked. Mert tenyleg lattam, megismertem hasonloan szenvedoket, akiknel beutott a jo hatas, es hosszu tavra.

Persze van, hogy az eletben tobbszor szukseg lehet ra, de siman lehet jo gyogyszertol elhagyas utan is szorongas nelkul elni. Viszont ahhoz meg kell tapasztalnod a jo szorongas nelkuli letezest, egy jo gyogyszer segitsegevel.

nov. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Most is volt egy hosszú pánikrohamom:( hiába veszek be frontint és telik az idő, alig tudok megnyugodni, és még most is picit légszomjam van. A Mirzatent július óta szedem, két hónapig 15mg, aztán szeptember óta 30mg a napi adagom. Olyan fura, mert tényleg az első hónap csoda volt, teljesen megszüntette a szorongásomat, most meg már rosszabb, mint bármikor. De a ti válaszaitok látva, bízom benne, hogy nekem is sikerül megtalálnom a megfelelő gyógyszert. Szerencsére már nemsokára mehetek a dokimhoz.
nov. 19. 03:26
 9/15 anonim ***** válasza:
A Mirzaten nekem egyáltalán nem hatott a szorongásomra. 2 hónap után váltás.
nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mire váltottál? A Mirzatent csak simán abbahagytad vagy fokozatosan? Azt olvastam, hogy nagyon durva elvonási tünetei vannak.
nov. 19. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!