Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyi rosszat olvasok a...

Annyi rosszat olvasok a Kventiax nevű gyógyszerről?

Figyelt kérdés

Mire szokták a skizofréniàn kívül felírni? Volt egy skizofrén ismerősöm, ő szedte alkalom szerűen ha jöttek a hangok, de őt pl 10 percen belül el is nyomta és órákig aludt tőle. Nem tudom hány mg-osnak csak a felét kellett azt hiszem ilyenkor bevennie.

De itt annyi rosszat olvasok róla, meg a hatásàról. Tényleg ilyen szörnyű gyógyszer, vagy csak egyes emberekre hat rosszul?


nov. 18. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

En bipolaris zavarra kaptam. 150mg-t szedtem+50 mg prolongot.


Az eletemet mentette meg. Kizarta a rossz gondolatokat es viszonylag normalis voltam.

A hatranya a hogy nagyon sokat hiztam tole, meg tenyleg bevetel utan gyorsan kiut

nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A kventiaxot nem ismerem, csak annyit tudok róla, hogy egy erős antipszichotikum. Olanzapint szedtem alvásra és szorongásra. Orvosi utasítás alapján fokozatosan tettem le. Hónapokig szörnyű elvonási tünetektől szenvedtem. Ezeket a gyógyszereket nagyon nehéz letenni (lehet valakinek nem okoz ez problémát). Nem véletlenül van betegtájékoztatóra ráírva, hogy skizofrénia vagy bipoláris zavarban szenvedők szedjék mivel ezek a betegségek nem gyógyíthatók így nem is kell letenniük. Egy szorongás vagy alvászavar pszichoterápiával kezelhető. Nem is értem, hogy miért írják fel ezeket az erős gyógyszereket ilyen problémával küzdőknek is.
nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem minden esetben kezelhető terápiával. Inszomnián van és szorongtam, és a világon semmi rosszat nem tudok felmutatni az életemben. Akkor milyen terápia fogja oldani a gyomorideget stb..?
nov. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt tudod ugye, hogy ha egy skizo hangokat hall, akkor bármi de konkrétan bármi megtörténhet. Ehhez képest a bealvás gyerekjáték.

Javaslom a Call me crasy filmet.

nov. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es! Nem tudom kinek szántad, de én nagyon is tudom mivel jár.
nov. 18. 16:18
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Rengetegen szedik, vannak igen mellékhatásai hízás aluszekonysag stb. De inkább ezt szedem mint a risperodont attól folyt a nyalam uhh. Most kb semmit nm látni rajtam full normális vagyok, emberek közé járok van munkám . Bipoláris vagyok. Nekem az alvás az kötelező szóval nekem a kventiax bevált.
nov. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Nekem nem vált be. Mást kaptam helyette. Nem olyan erőset.
nov. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szemely szerint en allergias lettem ra, bedugult az orrom es a pulzus 95 - 100 fekvo allapotban amikor aludni mentem, ez 20 vagy 25 mg nem emlekszem. A hizast annyira nem ennek tulajdonitottam mert mirtazapinet is szedtem kozben
márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is felvitte a pulzusomat (a vérnyomásomat meg le), ezért kaptam mellé propranololt. Én is szedek mirtazapint is, ezektől el tudok aludni.
márc. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!