Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olyan motiválatlan vagyok,...

Olyan motiválatlan vagyok, hogy legszívesebben nem élnék?

Figyelt kérdés
Nincs kedvem semmihez és fáradt vagyok. Legszívesebben csak feküdnék egyedül a szobámban de dolgozni kell menni. Munka közben nincs kedvem beszélgetni. Sokszor eljátszottam már gondolatban az öngyilkosságot különböző módokon de megtenni nem merem. Úgy érzem, hogy csak vegetálok az életben, mert semminek nem látom az értelmét. Mi lehet ez és vajon van kiút belőle?

nov. 19. 07:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi lehet ez?

Mentális probléma.

Van kiút?

Igen.

Szakember felkeresése, vagy saját önismereti munka, annak feltérképezése, hol tartasz az életben, mit értél el, mik a vágyaid, céljaid, terveid és mit teszel azok megvalósításáért. Cselekszel vagy csak vegetálsz.

Ja, írtad, hogy vegetálsz. Ha külső megerősítés útján szerzel motivációt az csak átmeneti. Neked kell belső motivációt szerezni, mi itt hiába írunk bármit. A tüneteid depresszióra és/vagy szorongásos állapotra utalnak tehát ha van lehetőséged keress szakembert vagy olyan ismerőst akivel erről tudsz beszélni és meg is tud érteni. Ez fontos, hogy olyan valaki legyen aki a megértésével tud segíteni.

nov. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok bocsi, ha azt szeretnéd, hogy itt tudjunk segíteni, akkor le kell írnod magadról több konkrétumot, hogy mik történtek veled, mitől érezheted úgy, hogy semminek nincs értelme.
nov. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Járok szakemberhez havonta antidepresszánsért bár gondolkoztam rajta, hogy leszokok róla, mert annyira nem sokat ér.

Az a baj, hogy nem tudom milyen céljaim legyenek, mert úgy érzem, hogy nem érdekel semmi, se egy filmet nincs kedvem már megnézni se egy könyvet olvasni.

Nem tudom, hogy legyen belső motivációm. Nem érzem jól magam se a munkahelyen se otthon. De nem tudom mit tanuljak, hogy jobban keressek és még érdekel is valamilyen szinten.

Szóval ja, tanácstalan vagyok

nov. 19. 08:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát így nehéz. Először rá kéne jönni, miben találsz motivációt. Sokféle tevékenységet ki kéne próbálnod, hogy mi hoz flow-ba. Vagy ki? Társaság hiányzik, baráti kapcsolat vagy párkapcsolat? Mit dolgozol most? Milyen végzettséged van?
nov. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincs párkapcsolat se barátok csak felszínes beszélgetés munkatársakkal. De így még ismerkedni se tudnék, mert nem vagyok jó társaság, nem is tudom miről beszéljek ami érdekes lehet.

Meg csak stresszel, hogy úgyis visszautasítanak így, mert nem tudok mit nyújtani az embereknek.

Boltban dolgozok, érettségim van.

nov. 19. 09:11
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az emberi kapcsolatok hiányoznak? De akkor miért nincs kedvem ismerkedni se? :(
nov. 19. 09:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs kedved ismerkedni, mert félsz a kudarctól.

Ha boltban dolgozol, sok ember vesz körül. Nyilván nem érzed jól magad ebben a közegben a sok ember között mert nem tudsz kapcsolódni. Próbáld meg itt kezdeni a gyógyulást. Felszínes beszélgetésekkel. Fogd fel játéknak. Mosolyogj, légy kedves. Szólj pár szót a vevőkhöz, munkatársakhoz. Figyeld meg, ki hogyan reagál pár indokolatlan kedves szóra. Van aki mogorva marad, van aki elmosolyodik, van aki megnyílik és hálásan beszélgetni kezd. Lehet, hogy neki is rossz napja van és örül a jó szónak vagy ő is magányos és nincs kivel beszélnie stb.

Tedd félre azt a gondolatot, hogy nincs kedved ehhez. Gondold azt, hogy a munkád része, hogy mindenkihez szólj vmit. Figyeld a folyamatot,, lehet, hogy pár nap múlva vagy hét múlva megváltoznak körülötted az emberek és te is jobb színben látod a munkahelyedet.

Miről beszéljek, hogy érdekes legyen? Ha a munkatársaiddal felszínesen beszélgettek, alakul a közös téma. Pl beszélj magadról. Arról, hogy nehéz az ismerkedés, nincsenek baràtaid. Lesz olyan munkatársad, aki erre "ugrik" és szívesen kapcsolódik.

nov. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy pajzsmirigy-alulműködésed van? Meg kellene nézetni, a körzeti elküld egy vérvételre, és megállapítják. Az is ilyen depresszív panaszokkal jár.
nov. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Úgy érzem, hogy csak vegetálok az életben, mert semminek nem látom az értelmét."

Csinálnod kéne valamit, mert semmiből nem lesz semmi, tényleg csak vegetálás.

nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!