Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegés egy zenétől. Hogy...

Rettegés egy zenétől. Hogy lehet rájönni az okára?

Figyelt kérdés

Ez gyerekkoromban kezdődött. Volt egy rádió műsor és annak a szignálját ha meghallottam, kb pánik rohamot kaptam és menekültem. Egyszer anyám ennek szemtanuja volt és sikerült ezzel rá is a frászt hoznom. Ekkor az történt, hogy ő a konyhában rádiót hallgatott, én pedig az előszobai cipősszekrényben válogattam, milyen cipőben menjek suliba teljes nyugalomban készülődtem. Erre meghallottam azt a zenét és sikítva, bőgve rohantam be anyuhoz, nyakába ugorva kértem, hogy kapcsolja ki. Hát lesokallt ő is, de nem a zenétől, hanem tőlem.

De ez még 89 - ben volt, akkor tizenéves voltam. De kisebb koromban is hallottam néha ezt a zenét, csak akkor egyedül voltam. Olyankor kirohantam a házból.

Nos, a lényeg az, hogy olyan, mintha valamit fel akarna idézni bennem, mintha valamire emlékeztetne, de nem tudom felhozni, hogy mire.

5 éves korom körül egyszer (saját elhatározásból) egyedül aludtam éjszaka. És akkor nagyon megrémített valami, az nagyon furcsa éjszaka volt. Abból az estéből mindenre emlékszem, kivéve azokra az órákra, amiket egyedül töltöttem. És ugy érzem, valahogy a zene azzal áll kapcsolatban, arról az estéről valami emlékkel, viszont akkor este nem szólt a szobámban sem tv sem rádió.

Hipnózison kívül van valami egyszerűbb tecnikája ilyen régi, rejtett emlékeket, összefüggéseket kibogozni, felhozni?


nov. 20. 10:34
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
80%
Úgy látszik nagyon nem jött be az agyadnak valamelyik frekvencia. :) A hangok hatással vannak ránk. Némelyik megnyugtat, mások kellemtlen érzéseket generálnak.
nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%

Az elme igen furcsa dolgakat tud produkálni. Lehet van valami pszihès oka ,de lehet semmi extra ,csak pont megijjedtèl valamitől kiskorodban ès ez a zene szólt akkor is. persze nem emlèkszel rá.

Melyik ez a zene?


Èn meg az X akták zenèjètől kaptam frászt.

nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van ilyen zene, szerencsére tudom melyik:

https://www.youtube.com/watch?v=_l13E-Yb6NM

nov. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 Metionin ***** válasza:
100%

Nem a Delta zenéje volt véletlenül? Attól nagyon sokan féltek gyerekként.

Talán valahogy összekapcsolta az agyad egy rossz érzéssel. Anno az X akták zenéje volt az ébresztőm és a koliban a szobatársaim bojkottálták, mert féltek tőle, még az is, aki amúgy nem látta a sorozatot gyerekként egyáltalán, szóval szimplán a zenétől félt.

nov. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem pánikroham, de én egy zenétől konkrétan majdnem elájultam. Mutatta a barátnőm fia, én meg szédülni kezdtem, meg azt éreztem, hogy megváltoznak a színek, akkor lett jobb, mikor kikapcsolta. A háziorvos meg azt hitte be voltam drogozva, pedig soha. Van abban valami, amit az első ír.
nov. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
49%
Érdekes. Nekem úgy tűnik, hogy trauma ért téged, mielőtt meghallottad a zenét. Nekem is alakult így ki fóbiám. Miért aludtál egyedül azon az éjszakán? Előtte a szüleiddel aludtál? Az hogy egyedül aludtál azt jelenti, hogy az ágyban voltál egyedül vagy a szobában? Miért döntöttél úgy, hogy egyedül akarsz aludni? Mi nem volt jó?
nov. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül, nekem is volt ilyen gyerekként, majdnem frászt kaptam. Akkor az otthoni és iskolai bullying párhuzamosan folyt, életem első panikrohamai kezdődtek, szóval nem voltam jó passzban, nyilván emiatt is erősebb volt ez az élmény.

Ha nevetni szeretnétek: engem a Summer Jam és a Blue az Eiffel 65-től készített ki.

Legalább már akkor látszott, hogy nem bírom a vacak popzenét😅

nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok benne biztos, hogy elohozhato. Ha tudsz ovakodni tole, ha biztos, hogy nem erhetett valos trauma, szexualis eroszaktol kezdve barmilyen borzalom, akkor legfeljebb ritkan probalnam szembesiteni magam vele, es hagyni, hogy feljojjenek emlekfoszlanyok. Vagy semmit, remelni, soha tobbe.

Nekem egy zenerol derult ki sokkal kesobb, miert gyulolom. Valami hulye nyolcvanas evekbeli diszkoszam. Mikor tornan ezt jatszottak, szinte duhrohamom lett. Par ev mulva teljesen magatol jott fel az emlek, hogy a radiot hallgattam, ez az idiota szam szolt, mikor a nagyanyam hiszterikusan rontott be a szobamba, hogy a nagyapam meghalt.

nov. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:

Egyébként hasonló téma a The Sinner c. sorozat első évada.


LEHET, HOGY SPOILER:


Ott is az első részben a zenétől kattant be a csaj, de ez csak az évad végén derül ki.

nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Shapiro (Győzd le a múltad! című) könyvében ír egy nőről, aki azzal kereste meg, hogy nehezen tud olvasni. Kiderült, hogy az az oka, hogy gyermekként olvasott egy könyvet, amikor meghalt a nagymamája, és a nagynénje ezt úgy tudatta vele, hogy a könyvben rámutatott a halál szóra. Ettől valami fura módon a gyász okozta fájdalom összekötődött az agyában az olvasás aktusával. Lehet, neked is valami hasonló történt.
nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!