Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet ennyit aludni?

Hogy lehet ennyit aludni?

Figyelt kérdés

Már évek óta nagyon mély depresszióban élek, vannak napok mikor aktív tudok lenni valamennyire, el tudok menni dolgozni, találkozni mással, de ez is megterhelo, legszívesebben otthon fekudnék egész nap a sötét szobámbana ami havonta többször is megtörténik, ilyenkor végig alszom a napokat, egymás után 4-5-6 napot is,naponta max 3db kb 15-30perces kaja-pisi szünetekkel, már évek óta ez megy, 21 éves lány vagyok, a szüleim nem velem élnek, nem érdekli őket ez, de nekem sem hiányoznak.. Néha viszont csodálattal hallom, hogy emberek képesek élni, és nem úgy mint én.. Hazamennek a családhoz, minden nap boldogok, dolgoznak, valaki 4-5 óra alvással, nekem pedig az alvás a megnyugvás, olyankor senki se bánt..

Ezt elmeseltem valakinek, hogy mennyit alszok, de ő se érti, hogy ezt hogy lehet, ráadásul emlékszem hogy gyerekként én se voltam ilyen csak depisen ez rám ragadt, de tényleg.. Hogy lehet ilyen rengeteget aludni?? És mikor felelek akkor is nagyon fáradt vagyok..


nov. 23. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
És mindenki nekem mondja hogy beteges a hetvegi 12-14 órás alvasaim
nov. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem "depisen rádragadt", ez a depresszió egyik tipikus tünete. Mondjuk kezelhetnéd a depressziódat.
nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Ez inkább olyan védekezés, hogy ne szembesülj azzal, amit nem szeretsz, bánt vagy negatívan hat rád. Olyan mint az alkohol. Az is eltompít,csak másképp. Ha akarsz változtatni, akkor úgyis csak magadra számíthatsz igazán. Kis lépésekkel rendszerességre tudod magad szoktatni. Egyébként ne hidd, hogy mindenki, minden nap boldog. Mégha annak is tűnik, nem látod őket, amikor rossz pillanataik vannak, mert vannak. Nem is egyformán viseljük ezt. Mindenkinek van sajátos módszere levezetni a feszültséget. Van aki vásárlással, mértéktelen evéssel, mások csesztetésével, agresszióval, kedélyjavítókkal, alkohollal, drogokkal, sporttal, alkotással, haverokkal, hazudozással vagy éppen túl sok alvással (és ki tudja még mi mindennel)küszöböli ki a negatív hatásokat az életéből. Van ezek közül soknak létjogosultsága. A mérték nem mindegy, hogy kizökkent e a valóságból vagy nem. Abban viszont biztos vagyok, hogy ha te nem akarsz ezen változtatni, más nem fog tudni.
nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!