Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Életkedv visszanyerése kontra...

Életkedv visszanyerése kontra öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, nincs értelme élnem. Vagy ha lenne is, annyira fájdalmas, hogy nem bírom.

Volt már korábban 2 tervem is, mármint maga a módszer azonos, csak pontosan megterveztem mit, mikor. Igazából ha nagyon szeretném, akár most is megcsinálhatnám, biztos módszer, 100% hogy sikerülni fog. Bár az is igaz, hogy megígértem a pszichológusomnak, hogy megyek legközelebb, és nem teszek kárt magamban. Tehát addig nem fogom megölni magam, de tényleg nem látom már ennek semmi értelmét, csak a folyamatos szenvedés, "majd egyszer jobb lesz".

Egyébként nem vagyok olyan hihetetlenül szarul, voltam már rosszabbul is az elmúlt hetekben. Meg csalódott lennék magamban, ha így lenne vége az életemnek, 17 vagyok egyébként. Ettől független szeretném, hogy vége legyen.



nov. 26. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Pszichológus mit mondott? Depressziós lehetsz, ezért vannak öngyilkos gondolataid. De miért, mi volt ami idáig vitt téged? Bántott valaki vagy valami?


17 éves vagy, fiatal, szóval előtted az élet. Bármi lehetsz életben, ami csak szeretnél.

nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Tulajdonképpen mid fáj?

Mi hiányzik?

Miért jársz pszichológushoz, nem sokkal jobb az internet a végtelen sok érdekes információjával?

nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Az internetet inkább ne használd túl sokat. Társaság kell. A suliban bántanak?

Keresni kéne egy jó társaságot, ha a suliban bántanak mond el a szüleidnek, pszichológusnak is mindent. Orvos beteg titoktartás van, szóval bármit elmondhatsz neki.


Nagyon fiatal vagy még, millió +1 lehetőséged van. Fel a fejjel, nem vagy egyedül🫂

nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igazából szívesen leírnám hogy miért érzek így, viszont szerintem nem sok ember értékelné. A legtöbb ember szerint ez undorító, mentális betegség.

Nyilván ez is hozzátesz ahhoz hogy így érzek, de egyébként nem bántanak, nem ez a fő oka.

Ezzel sokat gondolom nem segítettem, de majd lesz velem valami.

nov. 26. 22:20
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Az öngyilkos nem meghalni akar, hanem változtatni. Kifejtenéd mégis kérlek? Hátha tudunk egy picit segíteni, vagy hátha segítség ha leírod!
nov. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

tulajdonképpen ez tényleg egy undorító mentális betegség. persze opcionális hogy te ne tekintsd undorítónak, hanem csodálatosnak tartsd.

viszont nem létezni jóval üresebb és unalmasabb.

nov. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
Szia. Mi az élet értelme? Szeretve lenni, és szeretni. Tiszta, igaz és hasznos életet élni. Jó és kívánatos, reményteljes jövőt látni magunk előtt. És legfőképen egy örök, igaz, végtelen, szerető, valóságos személlyel lenni kapcsolatban, Aki többek között az előbb írottakra is elsegít. Ha érdekel hogyan jelezd, és írom hogy hogyan.
dec. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!