Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Halálvágy ellen mit tennétek?

Halálvágy ellen mit tennétek?

Figyelt kérdés
Szedek antidepresszánst már 9 hónapja. Mégse érzem azt, hogy vágyok az életre. Nincs kedvem 12 órát dolgozni, nem tudom, hogy keressek annyi pénzt, hogy egyszer önálló életet kezdjek. Nincs jövőképem. Feleslegesnek érzek mindent. Nem merem amúgy kinyírni magam sajnos. Valaki tud tanácsot?

nov. 16. 07:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Mihez értesz? Miket szeretsz csinálni? Vállalkozás alapításában nem gondolkodtál?

Hol élsz? Miért nem váltasz?

nov. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én se dilgoznék 12 órát. Sőt, a többségnek nincs ehhez kedve.


Keress olyan munkát, amit szeretsz.

nov. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Nehéz a részletek ismerete nélkül tanácsot adni, mert mindenki problémája más.


De általánosságban, ami talán segíthet: Próbálj hobbit találni, bármi, ami lefoglal, beszippant. Ezen kívül a zaklató gondolatok elől legjobban valami fizikai aktivitással tudsz küzdeni: kerti munka, segítesz a szüleidnek, dolgozol a műhelyben, kiporszívózol, stb. Járj el sportolni. Lehet, hogy ennek se látod majd esetleg értelmét, mégis erőltetni kell (és lehet, hogy meg is szereted). A kulcs az, amit mások is írtak: találni valami olyat, amit önmagáért szeretsz csinálni.


Tudod-e pontosan, mi az oka a depressziódnak? Ha igen, hasznos erről valakivel beszélni, akiben megbízol (egy jó barát, pszichológus, psziciáter, pap, stb.).


Az is lehet, hogy másik fajta gyógyszert kell szedned, ismerősi körömben volt ilyenre példa (- az első nem, de a második már enyhítette a tüneteket). De erről mindenképp a pszichiáterrel beszélj. Az is lehet, hogy a 9 hónap még nem elég, vagy egy kicsit növelni kell az adagot.


De azt ne felejtsd el, hogy a gyógyszer nem ad megoldást, az csak egy mankó, ami segít túlélni a nehéz időszakot. Amikor nagyon magad alatt vagy, jusson az eszedbe, hogy a cél a túlélés. Szorítsd össze a fogad, és csináld úgy, mintha egy katona lennél: akármilyen nehéz, menni kell tovább, csinálni dolgokat, még akkor is, ha úgy érzed, nincs értelme.


Kerüld a magányt! Vannak barátaid? Nyiss az emberek felé: egy kedves szó a munkatársadhoz, érdeklődés felé megnyithatja az utat az emberi kapcsolatok felé.


Van olyan, akiről gondoskodhatsz, akit szerethetsz, akiknek segíthetsz? Szülők, barát/barátnő? Idős vagy beteg emberek? Depressziós állapotban az embernek nem tesz jót, ha állandóan önmaga van a fókuszban, meg kell próbálni másokon segíteni, másokat szeretni. Nekem sokszor segített, ha láttam, hogy másoknak körülöttem mennyivel nagyobb bajai vannak (beteg gyermekük, baleset, stb.), igyekeztem segíteni a szüleimnek ahol csak tudtam, így legalább akkor nem magamon járt az eszem.


Stb.


Én 8 évig szedtem gyógyszert, 5 éve már nem. Nem mondom, hogy kicsattanok a boldogságtól, de ahhoz képest, amilyen állapotban voltam, rendben van a dolog. Pár ismerősömnél sokkal rövidebb ideig tartott a gyógyulás. Nem megy gyorsan, de egy idő után rendeződnek a dolgok. És nem a gyógyszer miatt, az ahogy írtam, csak a túlélésben segít, de nem szabad elvetni ezt a segítséget sem, amikor szükséges.

nov. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hiába dolgozok sokat, takarítok úgy érzem hiába minden. Senkim nincs akit érdekelne a bajom, magamban tartani meg már nem tudom. Minden embernek meg van a baja, nem fog az enyémmel foglalkozni de magányos vagyok. Meg akarok dögleni, nem akarom már ezt a nyomorult életet élni. Kit érdekel az én életem ha van még 8 milliárd ember? Aki szerint szar, gyenge ember vagyok emiatt, igaza van de akkor is meg akarok halni, nem tudok koncentrálni a munkában, fáradt vagyok. Nem bírom már ezt az üres, céltalan életet...
nov. 16. 09:12
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De, van aki meghallgat. Pénzért, de van. Vannak emberek, akiknek az a munkájuk, hogy beszélgessenek veled. Ítélkezés, kontroll, okoskodás, érvénytelenítés nélkül. És még hinni is fognak neked.
nov. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha lenne bátorságom munka helyett a Dunába ugranák vagy a metró elé de inkább megkímélem az embereket, hogy a beleimet lássák a metróról lelógni inkább leszek jó rabszolga, nehogy hiányoljanak a munkából. Így abba a tudatba ringatom magam, hogy jó ember vagyok. Istenem, meg fogok őrülni..
nov. 16. 09:18
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval inkább sajnáltatod magad, mint hogy elérd, hogy jobb életed legyen? A Te dolgod.


Az nem egy életcél, hogy valaki meghallgassa a nyavalygásainkat.

nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Magányos vagyok, senkim nincs, nem lesz jobb...
nov. 16. 09:28
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam megoldást. Neked kell ott tartanod, hogy lásd.
nov. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne azért dolgozz 12 órát naponta most, hogy később jobb legyen.


Ennek semmi értelme. Inkább képes magad, hogy kevesebb időben, érdekesebb munkával, ami jobban érdekel majd így szívesebben is csinálod, keress többet és nem csak többet hanem hosszabb távon.


Hiába mosogatsz pl napi 16 órát most, attól neked nem jobb lesz 10 év múlva csak rosszabb.


Tanulj ki valamit, amihez nem ért bárki. Kb mindegy hogy mit.

nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!