Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet szorongás miatt?

Ez lehet szorongás miatt?

Figyelt kérdés
Nem olyan régóta van velem az, hogy a nap bármelyik részében légszomj tör rám, jobban izzadok, és a mellkasom bal oldalán is beszúrkál néha, de ez nem jár együtt a nehézlégzéssel, és nincs más tünete, csak olykor beszúr időközönként, aztán elmúlik. A légszomj is elmúlik, mondjuk ha foglalkozom éppen valamivel és próbálom ignorálni, de azért ott van alattomosan. A napokban éjjel is szörnyen aludtam, vagy hajnalban ébredek fel, vagy előbb. Tegnap éjjel viszont jól aludtam, és napközben sem voltak már a tünetek. Ma megint eljött kb. fél órára, aztán megint enyhült. Egyszerűen nem értem mi van. Pont egy hónapja voltam vérvételen más miatt, és ott minden értékem rendben volt mindennel, szóval nem gyanakodnék hormonális vagy egyéb okra. Most a napokban durva frontok voltak, de én SOHA nem reagáltam így frontokra, nem hinném, hogy arra kéne fogni... Ráadásul mert bizonyos napokon visszajön ez a történet, bizonyos napokon meg nem annyira. Pánikolni nem pánikolok vagy idegeskedek most semmin. Igaz az elmúlt 2-3 hónapban jelentős stresszen mentem keresztül, történtek itt az események, de most jelenleg nem igazán van min idegeskednem, szóval nem értem. Valakinek van tapasztalata, hogy ez a szorongás dolog előjöhet-e a semmiből? Most járok egy pszichológushoz, ahol szintén feljöttek komolyabb dolgok, azokon is agyalok sokat mostanában, nem tudom talán ez is közrejátszik-e.

nov. 28. 18:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Igazából azért nem értem, mert a légszomj közben nem érzek idegességet, vagy szorongást, vagy pánikot, kifejezetten jó kedvem van (lenne) most alapjáraton. És mintha a semmiből jönnének tisztán testi tünetek.
nov. 28. 18:53
 2/6 A kérdező kommentje:
ja bocsi, a nyakmerevséget is kihagytam.:D Jól esne ha egy buldózer áthajtana rajta..
nov. 28. 18:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, említetted, hogy 2-3 hónapja stresszes volt nagyon, a pánikrohamok, szorongásos zavarok mindig akkor jelentkeznek, amikor a stresszhelyzet már elmúlt. Túl sok stresszen mentél keresztül aminek valahogy ki kell jönnie. Próbáld meg ne belelovagolni magadat ezekbe a nehézlégzésekbe, fogadd el és tudatosítsd magadban, hogy ez most egy nehéz időszak volt és így jön ki, de nincs semmi szervi bajod. A hajnali ébredés is “normális” ilyenkor a kortizol szint a hajnali órákban a legmagasabb, ami a stresszhormon. Ha van még kérdésed, írj privátban nyugodtan:)
nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát hiába voltàl vérvételen, ha a hormonszinteket nem nézték. Akkor simán lehet hormonális eredetű.
nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát lehetséges akkor, hogy most jön ki rajtam, pedig azt hittem ezen már túl vagyok, mert egyéb tünetekben már előjött rajtam a stressz pár hete.. Pont egy szintén testi tünet miatt voltam akkor vérvételen, és a hormonokat is nézték, minden rendben volt. Persze a probléma is eltűnt utána..
nov. 28. 20:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, most megint ránéztem a leletre. Valóban minden oké volt, kivéve a kortizol. Magasabb mint a határérték. Ezt pont nem vettem észre. Úgy tűnik most jött az utóhatása:)))) Dejó.xD
nov. 28. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!