Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet a stressz és a...

Ez lehet a stressz és a szorongás miatt?

Figyelt kérdés

Annyi problémám volt már, amik között semmi összefüggés.

Nagyon sokat stresszelek így csak arra tudok már gondolni. Meg arra hogy hipochonder lettem.

Tavaly kezdődött minden, megjártam a sűrgősségit vakbél gyanúval, aztán kiderült hogy valószínű ibs-sel küzdök.

Most elkezdem a technikumot másik iskolába, ez is rátesz. De nagyon sokszor érzek bizonyos pontokba bizsergést vagy nagyon enyhe zsibbadást. Néha izomrángásom szokott lenni az is pontokba, most pl az új fáj spontán helyeken. Pl eddig a lábaim vagy karom vagy ilyesmi. Refluxxal is küzdök ami miatt nehéz légzésem is van kissé, lehetséges hogy ezt mind a stresszel művelem? Most elkezdtem magnéziumot inni mert nem tudom mit tegyek.



2023. szept. 2. 19:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy legutóbb szerintem majdnem pánikrohamot kaptam mert azt hittem trombózisom van meg csontrákom
2023. szept. 2. 19:59
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Igen lehet, de SM is lehet. Nekem ennyi idegrendszeri tünettel az volt, szóval nem ártana neurológushoz elmenni és legalább egy kopony MR-t csináltatni.
2023. szept. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem,nem kell SM-mel riogatni.Van itt egy hozzászóló(szerintem 1 emberről van szó),aki rendszerint SM-el riogat.Ilyenre gondolni sem szabad.Vitaminok,egészséges életmód,sport.Mindezek csodákra képesek.Igen,sajnos az SM betegség létezik,de szerencsére ritkán fordul elő,ez az utolsó amire gondolni kell.
2023. szept. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha az is, attól sem kell annyira tartani. Ma már remekül kezelhető. Próbálkozhatsz esetleg egy Milgamma N kúrával, ha már vitaminok.
2023. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Amiket leírtál azokat bizony mind okozhatja a stressz , jobban mondva inkább a szorongás. Én szorongó típusú ember vagyok és sajnos volt hogy eluralkodott rajtam és amiket leírtál azok mind voltak nálam is. Elfog múlni, nekem sport sokat segített próbáld meg te is.
2023. szept. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az SM-től ígyis rettegek mert mamámnak volt. De nekem annyi összefüggéstelen bajom van pl hasmenés hogy már nem tudom hova tenni
2023. szept. 3. 08:53
 7/13 A kérdező kommentje:
Plussz hajhullás meg úgy mindenfélén átestem már
2023. szept. 3. 09:02
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

Pont ugyanezek vannak nekem is, MINDEN tünetem van a stressztől felváltva. Hajhullás, bőrkiütések mindig máshol másmilyenek, pánikrohamok, az összes emésztőrendszeri panasz - reflux-hasmenés-székrekedés-hányinger-puffadás, nyakfájdalom, hátfájás, fejfájás minden tényleg.


Rengeteg stresszkezelési mód van, meg kell találni melyik segít. Hobbi, meditáció, relaxáció, sport, magneB6 stb stb. Ha sehogy nem megy, szakember.

2023. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
És orvosnál voltál már? Erről egy szót sem írsz.
2023. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Már elég sokszor úgy mindennel, de semmit se tudtam meg mert úgy annyira nem érdekelte. Ortopédiára elküldött de enyhe x lábon és lúdtalpon kivűl semmit se láttak a röntgenen se. Ja meg gerincferdülésen. Vérvételen is voltam már gyulladást néztek, ott sem. Ételintolerancián voltam ott a laktóz jött ki (hasmenés miatt) Reumatológián is voltam zsibbadás miatt de semmi
2023. szept. 3. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!