Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme így élni ?

Mi értelme így élni ?

Figyelt kérdés
Nem tudok sehol dolgozni,mert olyan erős szociális fóbiám van,hogy rettenetesen szorongok emberek közt. Mindig azt érzem,hogy engem néznek,kinevetnek,kibeszélnek és mindenkinek meg akarok felelni,ezáltal nem tudok önmagam lenni. Ráadásul nem értek semmihez és semmit nem tudok megcsinálni amit rámbiznak. Szerencsetlenkedek a munkahelyenen annyira zavarba vagyok. Izzadni is szoktam a szorongástol. Teljesen más vagyok mint mások. Nem merek semmilyen munkahelyre jelentezni. Ezen kívül még bipoláris zavarom is van ami nagyon megnehezíti a mindennapjaimat az erős depresszio miatt. Gyógyszereket szedek. Voltak olyan helyzetek hogy ahol dolgoztam nem mertem bemenni,mert mindig azt képzeltem hogy engem néznek és kinevetnek ,de olyanok is voltak,hogy annyira zavarba voltam ,hogy egy szót nem tudtam szolni mikor mások beszélgettek. Kedveskedek mindenkivel. Ha valaki rosszat szól akkor teljesen magam alatt vagyok. Tulreagálok mindent és kis dolgokbol óriásit csinálok. Érzékeny is vagyok nagyon. Mindig is érdekelt,hogy mások mit gondolnak rólam. Senkit nem bántok meg. Egyszerűen nem tudom ezt legyőzni. A bipoláris zavar miatt meg sokszor semmihez nincs kedvem. Van hogy felkelni nem tudok. Minden meggondolok többször is mielőtt kimondom de sokszor nem is merem kimondani mert félek hogy mit fognak gondolni rólam. Borzaszto ez az egész már. Értelme sincs igy az életnek. Szerintem ilyen ember nincs még egy mint én. Szégyelem magam mások előtt hogy nem dolgozok,de képtelen vagyok emberek közt lenni. Voltak olyan melohelyeim ahol egyedül voltam.Azt szerettem. Le vagyok százalékolva. Gondoltam hogy 4 órába elmegyek mellette de félek hogy a nagy szorongástol nem bírnék. Meg nem bírnám megcsinálni amit rám bíznak. Önbizalmam nulla .
nov. 29. 06:02
 1/4 anonim ***** válasza:
16%
Majd ha teljesen rá lennél szorulva,mennél dolgozni mint a huzat.
nov. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A terápián mit mondanak erről? Mert ennyi mentális zavarral minden héten menned kell pszichiáterhez!
nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hozzá kéne szokni a társasághoz, keress olyan embereket akik hasonló gondokkal küzdenek. Nincsenek rokonok/barátok?

Facebook csoport , komment és ne a nyafogással fárassz másokat ott se.


Én azt csinálnám, hogy regisztrálnék pl társkeresőn és ott kamu néven fénykép nélkül dumálnék emberekkel, csak hogy szoktassam magam. Nem kell találkozni, tiltod ha nem szimpi kész le kell tojni, csak használod őket mert most erre van szükséged, nem kell kitálalni a magánéleted. Aztán ha már nem feszélyez a beszélgetés írásban se ki kell próbálni pl. munkahegyen... most jön a karácsony, miért nem kérdezed meg a többiektől hogy mivel készülnek az ünnepekre?


Lehet mond 10 perces monológot és neked meg se kell szólalnod :) Csak kérdezz...de ezért készülj fel hogy tőled is meg fogják kérdezni, tudj mondani valamit. Velem is gond szokott lenni, van 5 kérdés a fejemben, aztán nem jut eszembe más téma vagy azt hiszem hülyén jön ki ha elkezdek utána mondjuk a kutyákról beszélni, de nem érdekel...kifogást kell találni... jajj tök jó a karácsonyi készülődés stb...jajj most hogy esik a hó eszembe jutott, hogy a kutyával mekkora sétákat tettünk az erdőben ilyenkor, neked van kutyád? stb máris más téma :D

dec. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Először is amitől félsz annak ellenébe kell menni, és ez edzi az agyat. Én is nagyon félek, de próbálom magam kitenni hatásoknak, volt hogy edzés közben teljesen idegeneket leszólítottam valamilyen kérdéssel, és képzeld edzi az embert. De az nem megoldás, ha belefulladsz az önsajnálatba, és azt mondod hogy szar ember vagy, és semmihez nem értesz. Igenis fontos vagy, és igenis hidd el hogy mindenki képes változni, és alkalmazkodni. Ne az átlag magyar mentalitásról vegyél példát, aki az első hozzászóló. Ők azok akiknek a sz*r is ízetlen, és mindenhez csak odabüfögni tudnak, amíg nem ők vagy közeli hozzátartozójuk kerül ilyen helyzetbe. Ha szorongsz próbáld meg a napokat átviselni nyugtatóval, tudom nem jó, és nem is vezet jóra hosszútávon, de nekem például volt olyan munkatársam aki napi 3x0.5 mg xanaxot szedett munka közben, és teljesen rendben volt nem volt zombi, tudott beszélgetni. Habár neki nem ugyanilyen problémái voltak, de a lényeget érted. A muszáj nagyúr. Ha meg egyszerűen úgy érzed ez nem megy, keress valami olyan tanulási lehetőséget amivel otthonról dolgozhatsz teljesen vagy nagyobb részt. Ne azt keresd hogy mi a baj, hanem hogy mi a megoldás, és ezzel sokkal beljebb leszel :) Hidd el sokan szeretnek úgy ahogy vagy, még lehet olyanok is akikről nem is gondolnád.
dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!