Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a SEDUXEN tablettá...

Szerintetek a SEDUXEN tablettát miért NEM AKARJÁK már FELÍRNI a pszichiáterek? Attól, hogy régi gyógyszer, lehet, hogy jobb, mint a korszerűnek mondott újabbak. Kevésbé okoz függőséget, persze csak módjával, alacsony adagban szedve!

Figyelt kérdés

nov. 29. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Nagyon is könnyű rászokni a Seduxenre (diazepámra, Valiumra) is, eleve mindig csak rövid távú kezelésre ajánlották. Azért nem írják fel mostanában, mert gyakoribbak a mellékhatásai, sokkal több betegnél vált ki agressziót, felerősödött szorongást, pánikrohamot, mint a mostaniak, másrészt meg annyira bekábíthat, hogy az veszélyes lehet (koordinációs- és mozgászavarok stb. jelentkezhetnek).


Másrészt a diazepámnak már lejártak a szabadalmai, úgyhogy nyilván nem keresnek annyit rajta a gyógyszergyárak, mint az új gyógyszereken...

nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Magánorvos kiírja
nov. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, ma voltam nála és kértem tőle többször, nagy dühvel kiírta, de azt modta, hogy soha többet, csak ezt az egyet! Nagyon mérges volt, pedig alig szedek belőle, csak este keveset!
nov. 29. 17:33
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Akkor cseréld le az orvost, nekem se akart kiírni betegen semmit, csak vény nélkülit, kirúgtam a mostani korrektebb
nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
Nálam apu szedte 35 éve, 25 évesen az első infarktusa után , mikor pánikbeteg lett (ma is az). Nagyon jól helyrehozta aput annó, aztán a dokija egyszercsak már nem írta fel neki. Először próbálkoztak a Lamoleppel, ami sz*rt sem ért , majd a Rivotrilnàl kötöttek ki, ami hol jobban, hol kevésbé hatott (2mg-os). Pár éve apu is próbálta háziorvossal is, pszichiáterrel is felirattatni újra a Seduxent, de nem írta fel neki senki. Maradt a Rivotril. Hát ez van sajna.
nov. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1


Az utolso bekezdesed kivetelevel ezeket a diazepamrol honnan szedted? Ne havert irj legyszi, hanem DOI, vagy PMID-el rendelkezo forrast legyszives, mert ez igy onmagaban en is mondhatnam az ellenkezojet.

nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!