Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudnék tenni a szorongásom...

Mit tudnék tenni a szorongásom ellen?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és sajnos szorongással küzdök aminek elég irritáló tünetei vannak mint pl:megfeszül a gyomrom,elmegy az étvágyam egy korty vizet sem tudok inni folyamatosan büfögök fáj a fejem és feszül a torkom a gígámnál amitől fulladok, néha meg azt is bemagyarázom magamnak hogy hányingerem van meg hányni fogok van hogy ez odáig fajul hogy el kezdek öklendezni de sosem hányok.

Ezek akkor jönnek elő amikor ki kell mozdulnom ittholrol legyen az bármi okbol, vagy elég ha egy barátom fel hív hogy menjünk el bulizni és ahogy kimondja beparázok és általában a leírt tünetek közül mind meg jelenik. Ez eleinte csak foci meccsek előtt volt mert nem igazán ment akkoriban és sokat emésztettem magam emiatt majd meccsek előtt már egyre kevesebbet tudtam enni ment a hasam. Majd munka előtt is ezek a tünetek voltak(elsőnek csak hasmenés és étvágytalanság). Ezek miatt nem tudtam sehol teljesíteni és elvesztettem teljesen azönbizalmamat utánna már meccsek előtt kezdtem parázni fulladás fejfájás hasmenés parázás stb.. azóta már felhagytam a focival. Majd amikor jött a covid miatti online suli teljesen magamba fordultam rossz közérzetem is volt nem volt kedvem semmihez, majd csak akkor kezdtem ezeket a tüneteket megint érezni amikor alkoholt ittam, fokozatosan egyre kevesebbtől már feszült a torkom és pánikoltam majd alkoholt sem nagyon iszok már nem is járok sehova mert egyszerűen nem tudok (ezek mind olyan dolgok amik ha nekem nem lennenek az kb fel ér egy érvágással) nem az alkohol hanem a foci, barátok, kikapcsolódás és az ilyenek. Fokozatosabban jobban vagyok de meg mindegyik tünet meg van és ez magától el fog múlni vagy valamit tenni kell e ellene és ha lehet akkor mi lenne az esetleg újra jól kellene teljesíteni a fociban? Mert véleményem szerint ott vesztem el. Tehát már elég ha csak meg kínálnak alkohollal vagy elhívnak valahova rám jön vagy elég csak ha rá gondolok



2022. jan. 28. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz fordulj, ez nem egy kis nátha, ami majd magától jobban lenne! Sőt, még ennél is lehet rosszabb, ha nem kezelteted!
2022. jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam mert egyre javul az állapotom csak nem tudom hogy ez véglegesen magától elmúlik e.
2022. jan. 28. 22:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez nem ilyen. Ez nem olyan, mint egy megfázás, hogy kipihened és annyi volt. Vannak jobb, és rosszabb időszakok, nálam végül komplett pánikrohammá fajult. Hiába vagyok egyik nap jól, ha másnap ér olyan esemény, ami triggereli az egészet, és még rosszabbul leszek, mint előtte pár nappal. Kezeltesd, ez nem az a dolog, ami egy kis pihitől elmúlna!
2022. jan. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Igaza van az első kommentelőnek. Egy gyerekkori trauma is lehet a háttérben. Én 24 vagyok, de még nem szántam el magam arra, hogy elmenjek pszichológushoz, még nem állok készen.

Nálam a testi tünetek enyhébbek, mint pl amikor valaki odajön beszélgetni, elkezdek szorongani, elkezd hevesen verni a szívem, remegnek a végtagjaim, a hangom is elcsuklik, menekülnék a helyzetből. Ez egy szociális fóbia inkább. Hiába járok el minden nap dolgozni, hiába van élettársam, mást nem vagyok hajlandó beengedi. Eleve introvertált vagyok, az évek során pedig az egészségügyi problémáim miatt még zárkózottabb lettem.

Tervezem én is a pszichológust, sok mindent fel kell dolgoznom és meg kell értenem, minden gyerekkorból származik, plusz az apróságok, amikről már én tehetek azok vezettek ide. Kitartást, semmiképp se engedd, hogy antidepresszánsokkal tömjenek. Nekem 16 éves koromban írtak fel 3x1 frontint meg kedélyjavítót mellé. Pár hónap után leraktam, mert nem ezek fognak segíteni... Csak leszedálnak.

2022. jan. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Mondok néhány tippet:

1.Rendszeres mozgás,tűz ki magad elé elérhető célt,de legyen rendszeres,mert ha nem,akkor nulla a hatás.

2.Zenét halgatni,kedveneceidet.

3.Kedves emberekkel beszélgetni,bármit,rövidet,mindegy mennyit,de legyen folyamatos.

4.A természetbe kimenni,kirándulni,bárhova.

5.A negatív gondolatokat tudatosan "elhessenteni".

6.A kütyük használatának a minimalizálása.

Nálam bejött,lassú a fojamat de biztos a működés.A testmozgást soha be hagyd abba.

2022. jan. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De az igazság hogy nem történt velem semmilyen nagyobb trauma nekem sosem volt bajom a társaságokkal még a nagyobbakkal sem semmi ilyesmi mentális problémám nem volt míg nem kezdtem el focizni, ott meg úgy tönkre mentem hogy ilyen fura tüneteim lettek, annak lehet ebben szerepe hogy el váltak a szüleim visszakerültem anyámékhoz de 13 éves korom óta mamánál lakok mert külföldön dolgoznak? Amikor szünetekben kimegyek hozzájuk mint ha kikapcsolna az agyam teljesen máshogyan érzem magam sokkal jobban
2022. jan. 30. 20:35
 7/12 A kérdező kommentje:
Esetleg még az segíthet ha olyan tevékenységekben lesznek sikerélményeim amik a folyamatos szorongásomat okozzák?
2022. jan. 30. 20:53
 8/12 anonim ***** válasza:
Menj pszichológushoz. Ugyan ez van velem is, csak nem ilyen durván
2022. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem voltak traumáid? Dehogy nem... Elváltak a szüleid + először anyádékhoz, utána nagyanyádékhoz kerültél, azért gondolom ezek is megviseltek. Nem csak az a trauma, ha konkrét haláleset történik, vagy súlyos betegség (ne adj' Isten). Az sem feltétel, hogy legyen valami mentális problémád alapból. Rólam pl. a kutya se mondta volna meg soha, de a felszínes emberek még most sem hiszik el, hogy generalizált szorongással élem kb. az egész életem évtizedek óta. Vigyázz, mert ha nem kezeled rosszabbodhat, nálam így lett belőle pánikbetegség + hipochonderség!
2022. jan. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ohh értem, mindig is gyenge lelki világú voltam sokszor volt olyan hogy akárki beszólt valamivel kapcsolatosan amit szeretek pl a foci vagy más ilyen az annyira belém hatott hogy napokig ez járt a fejemben és emésztettem magam, gondolom akkor ezek is számítanak mivel nagyobb trauma nem történt csak ilyesmik. De tényleg egy jelentéktelen ember megszólal és napokig képes vagyok emészteni magam pedig rólam se mondaná meg senki hogy ilyen problémáim vannak
2022. jan. 31. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!