Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy fel tudjam...

Mit tegyek, hogy fel tudjam dolgozni azt, hogy tönkretettem az ovisok mikulását? Vagy meg is érdemlem ezt a sorsot?

Figyelt kérdés

Pont most van az évfordulója sajnos annak, hogy kocsival mentem délelőtt valahova és menet közben saját hibámból elgázoltam az óvoda által rendelt télapót a zebrán, aki nemcsak az ovinak volt a télapója hanem tulajdonképpen a városnak is, illetve a városban ő a legnépszerűbb. Ha valaki a gyerekének házhoz mikulást akart rendelni akkor őt kellett hívni és azzal, hogy én őt elütöttem rengeteg megrendelés veszett kárba és értelemszerűen az ovis ünnepségnek is annyi lett.


Jött a mentő, rendőrség...a mentők elvitték, a rendőrök megszondáztattak majd bevittek az örsre. Ottan párszor a képembe nyomták, hogy rajtam szárad most több száz gyermek öröme és emiatt súlyosabban fogják kezelni a helyzetet.

Inni nem ittam és csak 8 napon belül gyógyuló sérülést szenvedett így végül csak 6 hónapra bevonták a jogsimat amit azóta visszakaptam.


Viszont annyira mély nyomot hagyott bennem, hogy több száz gyermek mikulása miattam ment csődbe, hogy azóta se bírtam feldolgozni és ilyenkor amikor a napja van még jobban eszembe is jut.

Egy kín az egész karácsonyi ünnepi időszak miatta.


Mit tegyek, hogy valahogy fel tudjam dolgozni? Vagy megérdemlem a sorsot? Szenvedjek csak?



dec. 5. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Balesetek előfordulnak. A gyerekeket (sajnos) fogja még ettől sokkal nagyobb csalódás is érni az életben. Nyilván nem direkt csináltad.
dec. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez idén még lehet szar érzés lesz, de utána el fogja mindenki felejteni, miután lett egy rendes mikulásuk. Nem kell ezért rosszul érezned magad (mármint leszámítva azt, hogy balesetet okoztál, ez semmivel nem nagyobb bűn, mintha bárki mást elütöttél volna).
dec. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hibáztál, gondolom tanultál belőle. Visszacsinálni nem tudod. Idővel jobb lesz majd. Mást nem tudsz tenni.


Ezen túl kell esni, örülj annak hogy nem lett nagyobb baj ebből.

dec. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azért az örsön nagyon úgy kezeltek mintha a miniszterelnököt ütöttem volna el kb.

Mondjuk megértem mert akit elütöttem ő tényleg már évek óta a városi mikulást alakítja és őt rendelik ki mindenhova. Nyilván lett végül Mikulás mert akadt aki helyettesítse csakhát nem ugyanaz. Neki nagy tapasztalata van és megvan az adottsága hozzá. Akit találtak ő helyette, rajta látszott hogy nagyon "mű".


Lehet nem ártana egy pszichológust felkeresnem egy-két alkalom erejéig itt decemberben?

Ünnepek után (főleg tavasszal és nyáron) eszemben sincs a sztori és így ezáltal nem is bánt ennyire de ilyenkor borzalmasan elő tör.

dec. 5. 11:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy találtak is embert rá? Akkor meg engedd el tényleg, azt hittem 500 síró óvodás volt. Keress pszichológust, ha úgy gondolod, hogy segít. De szerintem semmi olyan nem történt, amin egy év után is rágódnod kellene.
dec. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó, értem én, hogy ez érzelmileg nehezen érintett mindenkit, de attól még nem érdemelted meg, hogy így beszéljenek veled. Szerintem már senki nem emlékszik az esetre, vagy lehet, de senkiben nem hagyott mély nyomot rajtad kívül. Próbáld meg elengedni, legyél óvatosabb a zebráknál, de szerencsére nem lett azért nagy baj.
dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
100%
Bárkit ütöttél volna el, mindenképpen megváltoztatod az emberiség további sorsát. Ha elütöd B.Z.-t, nem ér oda a megbeszélt találkozóra. K.T. amíg őt várja, eggyel több sört iszik. Tíz perccel később indul haza, így merőben más emberekkel fog találkozni, mintha időben indult volna. A pláza ajtajában előreengedi C.K.-t, aki így két sarokkal arrébb,miközben kikerüli a járdán sétáló kismamát, kificamítja a bokáját. Az őt ellátó baleseti sebész keze alá nem K.Gy. kerül, így nem ismerik meg egymást pedig életük nagy szerelmét szalasztják így el. Szerelmükből nem születik meg H.Cs., aki pedig 30 év múlva feltalálta volna a mozgólépcsőt a budiban...
dec. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, jobban vagy? Már vége a mikulás szezonnak :)
dec. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es, azért a mozgólépcső a budiban pedig milyen jó lett volna :DDD
dec. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!