Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális? Vagy van vmi...

Ez normális? Vagy van vmi beteg hajlamom?

Figyelt kérdés

Szerelmes vagyok a tanáromba, nem ez a lényeg (bár nagy a korkülönbség, én 20, ő 50, de most ez mindegy) és viszont van egy osztálytársam, aki láthatólag szintén, rohadtul odavan ezért a férfiért. Utál engem rendesen ez a csaj, nem néz rám, nem köszön.

Olyan szinten felidegesít, ha hozzászól a tanáromhoz és ő rá figyel és nem pedig én rám......mai órán, komolyan elgondolkoztam - mikor már többször is ő rá nézett a tanárom miközben magyarázott, és nem én rám -, hogy én meg fogom sebezni ezt a lányt.. késsel akár. Na mármost nem tudom mennyire kéne komolyan vennem ezt az érzést. Hogy ez egy normális féltékenységi dolog, vagy kéne vmit kezdeni magammal h ne legyenek ilyen heves reakcióim?



dec. 5. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus. Pár hónapja volt egy hasonló fiatal, nem tudom, mi lett vele, de ha nem kért segítséget, azóta börtönben van.


Középiskolában volt két osztálytársam, akkor volt "menő" a Tokyo Hotel, és ők annyira gyűlölték egymást azért, mert a másik is "szerelmes" volt az énekesbe, hogy mikor az egyikük elment koncertre, de a másiknak nem volt erre pénze, nagyszünetben megtépték egymást. Amelyik nem tudott koncertre menni, a körmévek úgy végigkarmolta a másik karját, hogy ömlött a vér. Ráfogták, hogy körzővel csinálta, rendőrségi ügy lett belőle, kirúgták az iskolából, és a másik lány szülei fel js jelentették, mert már nagykorú volt ő is. Na ezzel te ne kockáztass.

dec. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem normális, hogy bántani akarsz valakit, mert féltékeny vagy.

Most tegyük félre, hogy ez mennyire egészségtelen és problémás, hogy a tanároddal akarsz kikezdeni, de akkor is miért reagálsz így, ha féltékeny vagy általánosságban? Ha a kiszemelted mást választ, ahhoz sincs neked semmi közöd, mindenki azt csinál, amit akar, az külön probléma, hogy neked a fejedben létezik ez az egész és úgy féltékenykedsz, hogy semmi közöd a pasihoz valóságban.

Amúgy meg lehet azért rá figyel a tanár és nem rád, mert rájött, hogy te mit akarsz és ő nyilván nem akar tőled semmit, hahó őt ilyenekért kirúghatják.

Normális ember pedig nem akar megkéselni másokat, te komolyan kérdezted, hogy ez normális? Egyáltalán nem.

dec. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2-es, hát én azért nem nézném ilyen drasztikusan ezt a kérdés kört.. konkrétan a féltékenységet - ami egy teljesen általános, szerelemben, barátságban gyakran felbukkanó érzés - devalválod, sőt, nem létezőnek tekinted.. "ha mást választ, ahhoz sincs neked semmi közöd, mindenki azt csinál, amit akar" Na, ezt mondani egy éppen féltékeny embernek.. kb olyan mintha egy rokkantnak mondanád, hogy gyerünk, nyomj egy sprintet..


És attól még szerintem, hogy felbukkan bennem egy gondolat, lehetek normális..Mert ez a szocializáció, hogy van egy feltevés, de nem feltétlen teszem meg, mert tudom, hogy nem fér bele .

dec. 6. 00:41
 4/5 anonim ***** válasza:
90%

Persze,a késelés teljesen normális hajlam.

Amúgy meg minek tetted fel a kérdést, ha szerinted nem beteges és ennyire normális neked ez a fajta féltékenykedés?

dec. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Jézus, ez már beteges szint
dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!